Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2007

Novinky VÚB Asset Management bez vstupných poplatkovSpoločnosť VÚB Asset Management začína v októbri s predajom siedmeho otvoreného podielového fondu s názvom VÚB AM Realitné portfólio. Až do 15. novembra 2007 ponúka klientom možnosť investovať ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. októbra (WN/PR) - Spoločnosť VÚB Asset Management začína v októbri s predajom siedmeho otvoreného podielového fondu s názvom VÚB AM Realitné portfólio. Až do 15. novembra 2007 ponúka klientom možnosť investovať cez pobočky VÚB banky s 50% zľavou zo vstupných poplatkov a investovanie cez Internet Banking VÚB budú mať klienti úplne bez vstupných poplatkov.

VÚB AM Realitné portfólio je zmiešaný fond orientovaný na investície do cenných papierov so zameraním na oblasť realít a developementu, najmä do podielových listov realitných fondov a developerských spoločností, konzervatívnych dlhových cenných papierov, nástrojov peňažného trhu, akcií a finančných derivátov. Fond nebude do svojho portfólia nakupovať priamo nehnuteľnosti. Celková hodnota podielov investícií do cenných papierov so zameraním na oblasť realít a developementu nesmie prekročiť 70% celkovej hodnoty majetku fondu. Vďaka flexibilnej investičnej stratégii môže fond prispôsobovať (zvyšovať na max. 70% alebo znižovať na cca 20%) podiel cenných papierov naviazaných na reality podľa aktuálneho vývoja na trhu a investovať tam, kde je to výhodné.

Na rozdiel od špeciálnych fondov nehnuteľností, v ktorých sa minimálna investícia pohybuje v sumách nad 100 000 Sk, VÚB AM Realitné portfólio umožňuje investovať už od 5 000 Sk, takže je dostupný naozaj takmer každému. Keďže ide o otvorený podielový fond, vyplatenie z fondu je tak ako aj pri ostatných fondoch VÚB AM možné kedykoľvek a bezodkladne, zatiaľ čo pri špeciálnych fondoch nehnuteľností nie je možné o vyplatenie investície požiadať skôr ako po troch rokoch po otvorení fondu a počas zvyšného obdobia existencie fondu je na vyplatenie peňazí potrebné čakať minimálne ďalšieho pol roka.

Až do 15. novembra 2007 ponúka VÚB Asset Management klientom pri všetkých podielových fondoch 50% zľavu zo vstupných poplatkov pri investovaní cez pobočky VÚB banky a 100% zľavu pri investovaní cez internet banking. Navyše každý klient, ktorý do tohto termínu investuje minimálne 10 000 Sk do niektorého z fondov: Realitné portfólio, Konzervatívne portfólio a Dynamické portfólio, alebo minimálne 50 000 Sk do ostatných podielových fondov spoločnosti VÚB Asset Management, bude automaticky zaradený do žrebovania o exkluzívny automobil Audi A3 Sportback.

VÚB Asset Management, a.s. je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou VÚB banky, patriacej do jednej z najväčších európskych bankových skupín Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete.

Ďalšie informácie poskytnú:
Alena Walterová
Hovorkyňa a vedúca tlačového oddelenia
Odbor Korporátna a marketingová komunikácia
Tel.: +421-2-5055 2130
E-mail: awalterova@vub.sk

Michal Kopecký
PR špecialista
Odbor Korporátna a marketingová komunikácia
Tel.: +421-2-5055 2424
E-mail: mkopecky@vub.sk


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V sobotu sa o nový štart pokúsi Slobodné fórum
<< predchádzajúci článok
Luxembursko nám otvorí v novembri svoj pracovný trh

Novinky VÚB Asset Management bez vstupných poplatkov - diskusné fórum čitateľov