15. mája 2016

O medaily na ME zabojujeme aj v K1 žien. Vo finále Kaliská a Dukátová

Na snímke slovenská reprezentantka Jana Dukátová v kategórii K1 žien

Na snímke slovenská reprezentantka Jana Dukátová v kategórii K1 žien Foto: TASR/Andrej Galica
Liptovský Mikuláš 15. mája (TASR) - Slovenské reprezentantky vo vodnom slalome Jana Dukátová a Elena Kaliská nebudú chýbať v nedeľňajšom finále K1 na ME v Liptovskom Mikuláši. Dukátová dosiahla v semifinále štvrtý najrýchlejší čas, Kaliská bola siedma. Do finálovej desiatky sa tesne nedostala Kristína Nevařilová, ktorá na desiate postupové miesto stratila 1,11 sekundy.

Jana Dukátová v semifinále nezaváhala a pred domácim publikom sa pokúsi o najcennejší kov. Jej semifinálová jazda bola štvrtá najlepšia. "Som spokojná s postupom aj s jazdou. Hlavne som sa chcela vyvarovať nejakej chyby. Trať je veľmi ťažká, treba sa stále koncentrovať. Vravela som si, že sa musím koncentrovať do 24. bránky," povedala Dukátová pre TASR.

Elena Kaliská musela po svojej jazde ešte počkať na jazdy niekoľkých ďalších pretekárok, aby bola jej finálová účasť potvrdená. Napokon sa tak aj stalo a do finále vyštartuje ako tretia v poradí. "Boli tam chybičky. Do dvanástej bránky to bola dobrá jazda, snažila som sa vyvarovať dotykov s bránkami. Trať je znovu ťažšia, voda oproti včerajšku trochu stúpla. Uvidíme, ako to vo finále dopadne," povedala Kaliská po svojej jazde.

Na snímke slovenská reprezentantka Elena Kaliská v kategórii K1 žien Foto: TASR/Andrej Galica

Nechýbalo veľa a Slovensko mohlo mať vo finále trojnásobné zastúpenie. Najmladšia zo slovenskej trojice Kristína Nevařilová predviedla výbornú jazdu, ale napokon sa do elitnej desiatky tesne nedostala. "Nevyšlo to, ale som rada, že som išla celkom dobrú jazdu. Finále by bolo splneným snom, ale už sa nič nedá robiť. Chcela som ísť čo najlepšiu jazdu," uviedla Nevařilová pre TASR.

Na snímke slovenská reprezentantka Kristína Nevařilová Foto: TASR/Henrich Mišovič

Výsledky ME vo vodnom slalome, nedeľa:

Semifinále K1 žien: 1. Stefanie Hornová (Tal.) 105,04 s, 2. Urša Krageljová (Slov.) 105,81, 3. Kateřina Kudějová (ČR) 106,75, 4. JANA DUKÁTOVÁ 107,03, ... 7. ELENA KALISKÁ 111,23, 11. KRISTÍNA NEVAŘILOVÁ (všetky SR) 113,25.