Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. mája 2006

O post riaditeľa SND má záujem deväť uchádzačovDo dnešného dňa bolo na ministerstvo kultúry doručených deväť prihlášok do výberového konania na funkciu generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND). Obálky sa budú verejne ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. mája (WNSITA) - Do dnešného dňa bolo na ministerstvo kultúry doručených deväť prihlášok do výberového konania na funkciu generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND). Obálky sa budú verejne otvárať a úplnosť prihlášok kontrolovať v piatok o 12:00 na ministerstve kultúry. Agentúru SITA o tom informovala generálna riaditeľka sekcie médií a audiovízie MK Zuzana Mistríková.

Riaditeľka Novej scény (NS) Wanda Hrycová a šéf Slovenského komorného divadla Martin Andrej Hrnčiar sa rozhodli, že sa zúčastnia aj na druhom výberovom konaní na post riaditeľa SND. Obaja sa zúčastnili aj na prvom konkurze, ktorý sa začal ešte počas úradovania bývalého ministra kultúry Františka Tótha. Súčasný šéf rezortu kultúry Rudolf Chmel však toto konanie zastavil a vypísal nový konkurz. Výberové konanie by malo byť 19. mája.

Členmi výberovej komisie sú prezident Inštitútu pre verejné otázky Martin Bútora, operný spevák, riaditeľ opery ŠD Košice Peter Dvorský, primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský, tanečník a choreograf, bývalý riaditeľ baletu ND Praha Vlastimil Harapes, herec a režisér a bývalý riaditeľ činohry SND Martin Huba, hlavný scénograf Veľkého divadla - Národnej opery vo Varšave Boris Kudlička, režisér, šéfredaktor Rádia DEVÍN Silvester Lavrík, filmový režisér Miloslav Luther, riaditeľ agentúry DILIA, bývalý riaditeľ ND Praha Jiří Srstka, herec - zástupca odborov SND Richard Stanke, teatrologička a vedúca katedry divadelnej vedy VŠMU Soňa Šimková, predseda Spolku architektov Štefan Šlachta, scenárista, rektor VŠMU Ondrej Šulaj a režisér Juraj Vaculík, riaditeľ Vaculík Advertising, bývalý riaditeľ divadla Astorka - Korzo 90.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Verejnosť si môže cez víkend prezrieť tunel Branisko
<< predchádzajúci článok
Marcová zamestnanosť rástla najrýchlejšie v predaji áut

O post riaditeľa SND má záujem deväť uchádzačov - diskusné fórum čitateľov