Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. mája 2006

O pozemky určené pre Dräxlmaier majú záujem iní investoriO pozemky v Rimavskej Sobote, na ktorých mala pôvodne stáť továreň na automobilové komponenty nemeckej firmy Dräxlmaier, už majú záujem iní investori. Agentúre SITA to potvrdil primátor mesta ...Zdieľať

RIMAVSKÁ SOBOTA 19. mája (WN/SITA) - O pozemky v Rimavskej Sobote, na ktorých mala pôvodne stáť továreň na automobilové komponenty nemeckej firmy Dräxlmaier, už majú záujem iní investori. Agentúre SITA to potvrdil primátor mesta Štefan Cifruš. Na ministerstve hospodárstva predstaviteľom mesta vo štvrtok prezentovali aj ponuku potenciálneho čínskeho investora, ktorý má vážny záujem v meste investovať. "SARIO a ministerstvo hospodárstva tuho pomáhajú, myslím, že všetko zlé je aj na niečo dobré. Potrebujeme tie pozemky späť čím skôr, aby sme ich mohli ponúkať iným investorom, záujem je," povedal Cifruš pre agentúru SITA.

Spoločnosť Dräxlmaier, ktorej už mesto predalo pozemky, sa rozhodla nakoniec v Rimavskej Sobote neinvestovať. Vo štvrtok jej predstavitelia prejavili záujem dohodnúť sa s Rimavskou Sobotou mimosúdne. "Po opodstatnených emóciách u nás sme sa s Nemcami dohodli na stretnutí v Bratislave o krokoch, ktoré by mali viesť k mimosúdnej dohode," povedal Cifruš, ktorý pripomenul aj platný zmluvný vzťah mesta so spoločnosťou Dräxlmaier. "Myslím si, že to máme dobre zmluvne zakotvené, pozemky sa vrátia mestu," dodal, ale odmietol hovoriť o finančnej náhrade s tým, že sa tak dohodli s nemeckou spoločnosťou. "Škodu vyčíslenú už máme, odošleme im to listom a budeme rokovať," povedal primátor.

Mesto Rimavská Sobota prišlo minulý týždeň o 700-miliónovú investíciu nemeckej firmy Dräxlmaier, ktorá tu mala postaviť závod na výrobu automobilových komponentov a zamestnať 1 200 ľudí. Firma sa rozhodla investovať v inej krajine, pozemky si však chcela nechať na iné projekty. Mesto Rimavská Sobota však trvá na tom, aby sa vrátili do jeho vlastníctva.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrušenie vízovej povinnosti pre Poliakov do USA
<< predchádzajúci článok
Indonézia potvrdila ďalšie dve úmrtia človeka

O pozemky určené pre Dräxlmaier majú záujem iní investori - diskusné fórum čitateľov