30. marca 2012

O titul zabojujú Košice so Slovanom, Trenčín je bronzový

Výsledok štvrtého semifinálového zápasu medzi Trenčínom a Slovanom. Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:4 (1:4, 1:0, 1:0) - konečný stav série: 0:4, do finále postupuje Slovan ...

trencin slovan TRENČÍN 30. marca (WEBNOVINY) - Výsledok štvrtého semifinálového zápasu medzi Trenčínom a Slovanom.

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:4 (1:4, 1:0, 1:0) - konečný stav série: 0:4, do finále postupuje Slovan Bratislava

Góly: 4. Melichárek (P. Fabuš), 40. J. Gašparovič (Tybor), 51. M. Biro (O. Mikula, V. Kováč) - 9. L. Hudáček (Lipiansky, Šatan), 10. Kukumberg (M. Hudec), 20. Kukumberg (Jerofejevs), 20. Bulík (D. Skokan, M. Bartánus)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše D. Buc (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - Stano, M. Novák, 6150 divákov

Trenčín: T. Hiadlovský (10. V. Kováč) - M. Biro, Gabriš, Hlubuček, Nechala, E. Bednár, Nemčík, Habšuda, M. Imrich - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - O. Mikula, Melichárek, Sojčík - Tybor, R. Tvrdoň, J. Gašparovič - Lelkeš, M. Filo, Jakúbek
Slovan: Konrád - L. Kozák, Švarný, I. Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Hudec, Kukumberg, M. Bakoš - M. Bartánus, Bulík, D. Skokan - Preisinger, D. Buc, Harvey - Kudrna

I. tretina

Oveľa aktívnejšie vstúpila do zápasu Dukla, už v 4. min Melichárek delovkou doslova zapichol puk do súperovej bránky a otvoril gólový účet.

Do polovice úvodnej tretiny však hostia v rozpätí 34 sekúnd dvoma pomerne lacnými gólmi z hokejok Hudáčka a Kukumberga skóre obrátili.

Domáci si vzali oddychový čas a vystriedali brankárov, tieto momenty však naštartovali hostí, ktorí začali viac kontrolovať vývoj duelu.

Pozorným vykrývaním priestoru už v strednom pásme znemožňovali Trenčanom vytvárať si viac útočných akcií. V závere prvej tretiny Slovan strelil v rozpätí 11 sekúnd opäť dva zlepené góly a vytvoril si ešte výraznejší náskok. Najskôr Kukumberg rozvlnil sieť prudkou umiestnenou strelou a o chvíľku Bulík zasadil ešte rozhodenej trenčianskej obrane ďalší úder.

II. tretina

V prostrednej časti bola hra viac plynulá ako vzrušujúca, šancí na oboch stranách ubudlo a na rovnakej úrovni ostali iba dôrazné osobné súboje. Súperi si navzájom zdarne narúšali ofenzívne pokusy, takže neuspeli ani hostia počas 51 sekundovej presilovky o dvoch hráčov v polovici stretnutia.

V 39. min nariadil rozhodca za čistý obranný zákrok domáceho zadáka v prospech hostí trestné strieľanie, ktoré však Hudáček nepremenil. Krátko pred druhou sirénou ešte oživil trenčiansku nádej šikovným gólom Gašparovič.

III. tretina

Tretia dvadsaťminútovka sa niesla v znamení neutíchajúcej snahy Dukly po ďalšom zdramatizovaní súboja, Slovan sa však snažil rutinérsky kontrolovať hru. V 51. min sa počas presilovky dostal k voľnému puku v strede útočného pásma obranca Biro a jemnou technickou strelou prekonal Konráda - 3:4.

Päť minút pred koncom ešte hrali domáci presilovku, ale ani ich enormná snaha v závere zápasu vrátane minútovej hry bez brankára im už vyrovnanie nepriniesla. Bratislavčania po vydretom štvrtom víťazstve v sérií postúpili do finále.