Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. októbra 2013

O vstupenky na Festival českého divadla je mimoriadny záujemFestival českého divadla, ktorému bude od 4. do 14. novembra patriť scéna Štúdia L+S, sa opäť teší veľkému záujmu zo strany divákov. Vstupenky na predstavenia sú dva týždne od ...Zdieľať
korespondence vw BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) - Festival českého divadla, ktorému bude od 4. do 14. novembra patriť scéna Štúdia L+S, sa opäť teší veľkému záujmu zo strany divákov.


Vstupenky na predstavenia sú dva týždne od spustenia predaja takmer vypredané.

Pre milovníkov českého divadla sú však vďaka uvoľneniu rezervácie k dispozícii ešte lístky na dve predstavenia. Prvé, pod názvom You Happy Me Happy, privezie do Štúdia L+S pražská MeetFactory.

Príbeh inšpirovaný románom Michela Houellebecqa „Platforma“ hovorí o túžbe po dotyku, nežnosti a blízkosti, za ktorú je jednoduchšie platiť, než ju hľadať. Michel je štyridsaťročný ministerský úradník. Je vyhorený, citovo vyprahnutý a osamelý.

Jeho jedinou radosťou je občasná návšteva peep-show, alebo bordelu. Keď nečakane zdedí slušnú sumu peňazí, rozhodne sa opustiť zamestnanie a vydať sa na cestu ... kam inam než do Thajska? Ale tam sa stretne s niečím, čo už dávno zo svojho života vypudil: s láskou.

Hra je inscenovaná naprieč všetkými umeleckými žánrami. O originálnu produkciu sa postarala skupina tvorcov, ktorí patria k špičke súčasnej nezávislej scény.

S komédiou Zakázané uvolnění zavíta 8. novembra do Bratislavy pražské divadlo - A Studio Rubín. Všetko sa viac-menej točí okolo svadby a hokeja. Hoci spojenie tohto športu a unesenej nevesty nejdú na prvý pohľad veľmi dokopy, práve uvedený kontrast je v komédii Petra Kolečka veľmi funkčný a umožňuje prepojenie každodenných múdrostí s dobre vystavaným príbehom jedného večera. Hra si medzi divákmi získala taký úspech, že sa ju rozhodol sfilmovať aj Jan Hřebejk.

Festival českého divadla sa v priestoroch Štúdia L+S uskutoční od 4. do 14. novembra. Bude ho sprevádzať výstava, tento krát pôjde o výber z kresieb dvoch autorov Vladimíra Jiránka a Fedora Vica s názvom Pred a (dvadsať rokov) po.

Obaja pred rozdelením republiky publikovali spoločne v československom denníku Lidové noviny a výstava ponúkne ich reflexie na dianie v samostatných republikách. Výstavu pripravilo Štúdio L+S v spolupráci s Českým centrum.

20.ročník Festivalu českého divadla sa koná pod záštitou Veľvyslanectva Českej republiky na Slovensku a je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Ministerstva kultúry Českej republiky.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Asteroid, ktorý v roku 2032 preletí popri Zemi, nebude nebezpečný
<< predchádzajúci článok
Detské folklórne súbory sa stretli na Gemerskej podkovičke