Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2013

Obama by sa mal po prvý raz vyjadriť k sporu s RuskomAmerický prezident Barack Obama dnes plánuje po prvý raz od apríla usporiadať vlastnú tlačovú konferenciu, na ktorej sa podľa očakávania prvýkrát verejne vyjadrí aj k ...Zdieľať
Washington 9. augusta (TASR) - Americký prezident Barack Obama dnes plánuje po prvý raz od apríla usporiadať vlastnú tlačovú konferenciu, na ktorej sa podľa očakávania prvýkrát verejne vyjadrí aj k sporu s Ruskom.


Obama oznámil usporiadanie tlačovej konferencie vo štvrtok po stretnutí s gréckym premiérom Antonisom Samarasom v Bielom dome. Na otázku novinárov, prečo zrušil plánované stretnutie s ruským prezidentom Vladmirom Putinom, reagoval takto: "Zajtra budem mať tlačovú konferenciu, tak prečo sa na to neopýtať zajtra?" citovala Obamu agentúra DPA.

Bilaterálna schôdzka s Putinom sa mala uskutočniť v rámci septembrového summitu skupiny G20 v Petrohrade, na ktorom sa ale Obama plánuje zúčastniť. Príčinou zrušenia stretnutia medzi štyrmi očami je podľa médií rozhodnutie Ruska udeliť dočasný azyl Edwardovi Snowdenovi, bývalému spolupracovníkovi amerických tajných služieb, ktorý je v USA stíhaný za vyzradenie tajných informácií o sledovacích programoch.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Plocha na pestovanie koky sa vlani znížila o štvrtinu
<< predchádzajúci článok
Prezidentskú medailu slobody dostane aj Bill Clinton