Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2013

Plocha na pestovanie koky sa vlani znížila o štvrtinuKolumbii sa vlani podarilo o štvrtinu znížiť celkovú plochu, na ktorej sa pestuje koka. Oznámil to vo štvrtok Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC).Zdieľať
Bogota 9. augusta (TASR) - Kolumbii sa vlani podarilo o štvrtinu znížiť celkovú plochu, na ktorej sa pestuje koka. Oznámil to vo štvrtok Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC).


V roku 2012 sa koka v Kolumbii pestovala na 48.000 hektároch, o 25 percent menej ako v roku 2011. Podľa UNODC ide o najväčší pokrok od roku 2001.

Kolumbia, jeden z najväčších výrobcov kokaínu na svete, bojuje proti drogovej kriminalite už celé desaťročia. Hoci vojenská ofenzíva s podporou USA pomohla zlepšiť situáciu, obchod s drogami pokračuje.

"Všimli sme si, že teroristi sa obzerajú po iných zdrojoch financovania, ale obchod s drogami pokračuje a financuje ich operácie," uviedol kolumbijský minister vnútra Juan Carlos Pinzón.

Agentúra Reuters pripomenula, že ľavicové Revolučné ozbrojené sily Kolumbie (FARC), Armáda národného oslobodenia (ELN) a zločinecké skupiny začali ilegálne ťažiť zlato, aby mali prostriedky pre svoje operácie.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boj s lesným požiarom v Betliari pokračuje štvrtý deň
<< predchádzajúci článok
Obama by sa mal po prvý raz vyjadriť k sporu s Ruskom