Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

27. februára 2007

Občanov Považskej Bystrice budú informovať o novej diaľniciO výstavbe diaľnice cez Považskú Bystricu bude obyvateľov mesta v stredu informovať Národná diaľničná spoločnosť (NDS). Pozvanie na 16. hodinu v kine Mier podľa hovorcu spoločnosti Marcela ...Zdieľať

TRENČÍN 27. februára (WEBNOVINY) – O výstavbe diaľnice cez Považskú Bystricu bude obyvateľov mesta v stredu informovať Národná diaľničná spoločnosť (NDS). Pozvanie na 16. hodinu v kine Mier podľa hovorcu spoločnosti Marcela Jánošíka prijali aj zástupcovia ministerstva dopravy pôšt a telekomunikácií, Slovenskej správy ciest a mesta.

Úsek Sverepec – Vrtižer, na ktorý NDS v najbližších dňoch vyhlási tender, bude mať 9 595 metrov. Vyžiada si výstavbu 20 mostov, mimoúrovňové križovania či asanáciu 21 objektov, vrátane budovy polície. Od vrchu Šibeničník povedie 1 786 metrov dlhá estakáda ponad Považskú Bystricu. Nová dominanta mesta sa bude nachádzať vo výške približne 30 metrov nad zastavanou časťou mesta. Štátna expertíza odhadla náklady výstavby na 10,6 mld. Sk bez dane z pridanej hodnoty. Termín výstavby je tri roky.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri nehode v okrese Krupina zahynul manželský pár
<< predchádzajúci článok
Lastovičky a bociany sa sťahujú do strednej Európy