Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. decembra 2017

Oblasťou Ostravy otriaslo zemetrasenie s magnitúdou 3,5V noci na nedeľu prebudilo mnoho ľudí v oblasti Ostravy rinčanie pohárov či hojdanie postelí. Podľa českých seizmológov oblasťou otriaslo zemetrasenie s ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Vladimír Benko
Ostrava 10. decembra (TASR) - V noci na nedeľu prebudilo mnoho ľudí v oblasti Ostravy rinčanie pohárov či hojdanie postelí. Podľa českých seizmológov oblasťou otriaslo zemetrasenie s magnitúdou približne 3,5. Podobne silné otrasy sa v lokalite vyskytujú pomerne výnimočne raz za niekoľko desiatok rokov. Vážne škody neboli hlásené, informuje spravodajský server iDNES.cz.


Zemetrasenie bolo dosť silné na to, aby mnoho ľudí zobudilo. Záchvevy cítili po celom Sliezsku i v časti severnej Moravy od Opavy až po Karvinú. "Zachytili sme zemetrasenie v sile približne 3,5 magnitúdy, čo je na túto oblasť pomerne vzácne," uviedol Jan Zedník z Geofyzikálneho ústavu Akadémie vied ČR.

Pri takomto zemetrasení obvykle nedochádza k žiadnym väčším škodám. Následky otrasov hasiči likvidovať nemuseli. "Na tiesňovú linku sme do šiestej hodiny rannej dostali približne dve desiatky telefonátov. Nikoho sme nemuseli evakuovať ani likvidovať žiadne škody," informoval hovorca krajských hasičov Jakub Kozák.

Epicentrum zemetrasenia sa najprv uvádzalo v hĺbke päť kilometrov, neskôr odborníci spresnili údaj na asi 12 kilometrov. "Epicentrum je niekde u Hlučína – na polceste medzi Opavou a Ostravou. V tejto oblasti ide skutočne o veľmi zaujímavý a vzácny jav," dodal Zedník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet manipulácií s bankomatmi sa v Nemecku zvýšil
<< predchádzajúci článok
NETANJAHU: Som pripravený Trumpovo rozhodnutie pred ktirikmi obhajovať

Oblasťou Ostravy otriaslo zemetrasenie s magnitúdou 3,5 - diskusné fórum čitateľov