21. júla 2012

Obrazom: Bradley Wiggins potvrdil v časovke žltý dres

Skvelý výsledok dosiahol na Tour de France slovenský cyklista Peter Velits. V sobotňajšej 53,5-kilometrovej časovke z Bonnevalu do Chartres obsadil vynikajúce štvrté miesto. ...

19 etapa tour de france CHARTRES 21. júla (WEBNOVINY) - Skvelý výsledok dosiahol na Tour de France slovenský cyklista Peter Velits. V sobotňajšej 53,5-kilometrovej časovke z Bonnevalu do Chartres obsadil vynikajúce štvrté miesto.

Dvadsaťsedemročný majster Slovenska v jazde proti chronometru išiel skvele, na každom medzičase sa pohyboval medzi najlepšími a napokon stratil na víťazného Bradleyho Wigginsa viac ako dve minúty. Tridsaťdvaročný jazdec tímu Sky svojim víťazstvom potvrdil triumfom svoj žltý dres a navýšil v priebežnom poradí svoj náskok pred krajanom a tímovým kolegom Christopherom Froomom.

V nedeľňajšej etape do Paríža už môže Wiggins oslavovať, keďže v posledných kilometroch Tour sa už podľa tradície o celkové poradie nebojuje a v závere si to medzi sebou rozdávajú špurtéri.

Peter Sagan, ktorý je už istým víťazom bodovacej súťaže, obsadil v časovke konečné 45. miesto a tretí slovenský cyklista v pelotóne Tour Martin Velits obsadil v sobotu 123. pozíciu.