Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. decembra 2022

Obvinený príbuzný exministra Žigu na súd neprišiel, proces sa začne až v januári


Tagy: Súdy

Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku mal v pondelok začať súdny proces, v ktorom čelí obžalobeZdieľať
fc8a0937 676x451 5.12.2022 (Webnoviny.sk) - Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku mal v pondelok začať súdny proces, v ktorom čelí obžalobe Štefan Žiga, príbuzný bývalého ministra hospodárstva a životného prostredia Petra Žigu. Je stíhaný pre trestný čin podplácania.


Obžalovaný sa však na súd nedostavil. Dôvodom je práceneschopnosť pre ochorenie COVID-19. Proces s tak začne až 10. januára budúceho roku.

Štefan Žiga bol pôvodne obvinený, že odovzdal úplatky v celkovej výške 175-tisíc eur. Tie mali v období rokov 2016 až 2020 smerovať bývalému šéfovi Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Bernardovi Slobodníkovi, ale aj bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovítovi Makóovi.

Vo veci podplácania Makóa však nakoniec Generálna prokuratúra SR prostredníctvom paragrafu 363 Trestného poriadku zrušila Štefanovi Žigovi obvinenie. Peniaze pre Slobodníka sa mali týkať vyšetrovania kauzy známej ako Valčeky, v ktorej išlo o nadmerné odpočty DPH.


Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinený príbuzný exministra Žigu na súd neprišiel, proces sa začne až v januári © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Súdy
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aby rodiny mohli ostať spolu: Kaufland odovzdal šek so sumou 20 000 eur
<< predchádzajúci článok
Čína zmierňuje opatrenia proti koronavírusu, nové varianty sú slabšie