Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. októbra 2020

Odborári podali na Krajniaka podnet na generálnu prokuratúru pre porušovanie zákonovPredstavitelia Konfederácie odborových zväzov SR (KOZ) podali v utorok podnet naZdieľať
img_0866 676x451 20.10.2020 (Webnoviny.sk) - Predstavitelia Konfederácie odborových zväzov SR (KOZ) podali v utorok podnet na Generálnu prokuratúru SR na ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka pre porušovanie zákonov.


Na utorkovej tlačovej besede to povedal prezident KOZ Marián Magdoško. Šéf rezortu práce a sociálnych vecí podľa neho flagrantne porušuje zákony. "Verím, že Generálna prokuratúra SR tento podnet preskúma," povedal.

Odborári tiež v utorok osobným listom vyzvali všetkých 150 poslancov Národnej rady SR, aby neschválili novelu zákona o minimálnej mzde a zákona o trinástom dôchodku. Tieto zákony podľa odborárov výrazne znižujú mzdové a sociálne štandardy pracujúcich a oslabujú postavenie práv zamestnancov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Odborári podali na Krajniaka podnet na generálnu prokuratúru pre porušovanie zákonov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obvinili muža, ktorý zapríčinil smrteľnú nehodu štátneho tajomníka Dolinaya s manželkou
<< predchádzajúci článok
Írsko zavádza prísne obmedzenia pohybu, otvorené zostanú len obchody so základnými potrebami

Odborári podali na Krajniaka podnet na generálnu prokuratúru pre porušovanie zákonov - diskusné fórum čitateľov