Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

18. januára 2019

Ohrozenie leteckej dopravy dronmi stúplo v Maďarsku vyše štvornásobneZa jeden rok vzrástlo v Maďarsku ohrozenie leteckej dopravy dronmi vyše štvornásobne, informoval v piatok spravodajský server Napi.hu.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Budapešť 18. januára (TASR) - Za jeden rok vzrástlo v Maďarsku ohrozenie leteckej dopravy dronmi vyše štvornásobne, informoval v piatok spravodajský server Napi.hu.


V roku 2017 nahlásili piloti dopravných lietadiel dispečerom spoločnosti HungaroControl v troch prípadoch, že v blízkosti lietadiel videli bezposádkový stroj, pričom v predchádzajúcom roku sa takýto prípad nestal ani raz. V roku 2018 počet prípadov ohrozenia iných lietadiel neoprávneným používaním dronov stúpol už na 13.

Najkritickejšia situácia vznikla vlani v novembri, keď posádka pristávajúceho lietadla riadiacej veži oznámila, že dron letel iba 60 metrov pod lietadlom.

HungaroControl v tejto súvislosti zdôraznil, že v každom takomto prípade boli vykonané potrebné kroky v spolupráci s príslušnými orgánmi. Oznámil, že sa pripravuje nákup zariadenia, ktoré bude schopné odhaľovať bezposádkové stroje v okolí letiska, pričom dispečeri prostredníctvom tohto zariadenia získajú aj identifikačné údaje dronu.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ekonomické fórum v Davose sa bude venovať klíme, obchodu aj brexitu
<< predchádzajúci článok
Bundestag schválil zákon určujúci štyri bezpečné krajiny pôvodu

Ohrozenie leteckej dopravy dronmi stúplo v Maďarsku vyše štvornásobne - diskusné fórum čitateľov