20. decembra 2009

Opäť neudržateľný Northug, Bajčičák na 26. mieste

Víťazom pretekov v behu mužov na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v slovinskom stredisku Rogla sa stal Nór Petter Northug. Hrdina tohtoročného ...

ROGLA 20. decembra (WEBNOVINY) - Víťazom pretekov v behu mužov na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v slovinskom stredisku Rogla sa stal Nór Petter Northug. Hrdina tohtoročného svetového šampionátu v českom Liberci, kde získal 3 zlaté medaily a celkovo už štvornásobný majster sveta 23-ročný Nór využil v dramatickom finiši veľkej skupiny svoje výnimočné šprintérske kvality a svojich súperov doslova prevalcoval. Bol to už jeho deviaty triumf v pretekoch SP v kariére. Upevnil si tým svoju pozíciu lídra na čele celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus. Spoločnosť na stupňoch víťazov mu robili ruskí bežci. Druhý skončil Alexander Legkov, ktorý za nórskym "expresom" zaostal o 0,7 s, tretí dobehol o ďalšie dve desatiny sekundy Maxim Vylegžanin.

Kvalitný výkon predviedol aj slovenský reprezentant Martin Bajčičák. Hoci klasická technika nie je jeho silnou stránkou, príkladne zabojoval a bolo z toho 26. miesto. Za Northugom zaostal o 55,3 s. Druhý Slovák v 71-člennom štartovom poli Ivan Bátory preteky nedokončil.

Výsledky:

1. Petter Northug (Nór.) 1:22:55,8 h, 2. Alexander Legkov (Rus.) +0,7 s, 3. Maxim Vylegžanin (Rus.) +0,9, 4. Giorgio di Centa (Tal.) +1,5, 5. Jens Filbrich (Nem.) +1,9, 6. Johan Olsson (Švéd.) +2,4, 7. Nikolaj Pankratov (Rus.) +2,9, 8. Daniel Rickardsson (Švéd.) +3,7, 9. Pietro Piller Cottrer (Tal.) +4,5, 10. Eldar Rönning (Nór.) +4,9, ... 26. Martin Bajčičák +55,3, ... Ivan Bátory (obaja SR) - nedokončil.