Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

02. januára 2019

Orbán sa sťahuje na Hradný vrch. Momentum zorganizoval flashmobMaďarský premiér Viktor Orbán, archívna snímka.Zdieľať
Maďarský premiér Viktor Orbán, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Budapešť 2. januára (TASR) - Kancelária predsedu maďarskej vlády sa 1. januára presťahovala z budovy parlamentu na Kossuthovom námestí v Budapešti na budínsky Hradný vrch. Aktivisti opozičnej strany Dialóg (Párbeszéd) pripravili v stredu tzv. flashmob pred novým sídlom premiéra Viktora Orbána v niekdajšom karmelitskom kláštore s heslom "Viktor, hrad patrí každému!".


Podľa internetového vydania týždenníka Heti Világgazdaság (Hvg.hu) na flashmob polícia zareagovala nasadením výrazných posíl v okolí budúcej pracovne Orbána i susedného Sándorovho paláca, v ktorom sídli prezident. Krok polície bol ale úplne zbytočný, pretože na protestnom zhromaždení sa zúčastnila iba desiatka aktivistov, konštatoval Hvg.hu.

Maďarský ministerský predseda bol ešte v utorok v Brazílii na inaugurácii pravicovovo-populistického prezidenta Jaira Bolsonara a nie je jasné, či v stredu nastúpi do práce, píše server.

Politička Dialógu Márta V. Naszályová v prejave zdôraznila, že sťahovanie úradu vlády a rezortu financií na Hradný vrch je zbytočným plytvaním peňazí daňových poplatníkov.

Úrad predsedu vlády doposiaľ sídlil v jednom z krídiel parlamentu. Cieľom Orbánovej vlády bolo zbaviť sa "komunistického dedičstva" a úplne tak oddeliť výkonnú moc od zákonodarnej, povedal koncom decembra minister riadiaci úrad vlády Gergely Gulyás.

Spravodajca TASR Ladislav VallachZdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
TANAP: Aj tento rok ľudia porušovali zákaz používať pyrotechniku
<< predchádzajúci článok
Hriňová za osem rokov obnovila 45 z 80 miestnych komunikácií

Orbán sa sťahuje na Hradný vrch. Momentum zorganizoval flashmob - diskusné fórum čitateľov