06. júna 2008

Osemstovkár Repčík ďalším účastníkom OH v Pekingu

Slovenský reprezentant Jozef Repčík (Spartak Dubnica n/V.) obsadil na atletickom mítingu v poľskom Kedzierzyne 2. miesto v behu na 800 m časom 1:46,90 min a splnil B-limit na olympijské hry v Pekingu. To mu ...

KEDZIERZYŇ 6. júna (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Jozef Repčík (Spartak Dubnica n/V.) obsadil na atletickom mítingu v poľskom Kedzierzyne 2. miesto v behu na 800 m časom 1:46,90 min a splnil B-limit na olympijské hry v Pekingu. To mu však ako vlaňajšiemu finalistovi ME do 22 rokov v Debrecíne podľa nominačných kritérií Slovenského olympijského výboru (SOV) stačí na pekinskú letenku. "Preteky boli rozbehnuté fajn, ale veľmi fučalo. Žiaľ, na počasie v tomto roku zatiaľ nemám šťastie. Víťazný Poliak Pawel Czapiewski ma zdolal až na páske - o štyri stotinky. Teší ma však, že som splnil cieľ, s ktorým som do Poľska cestoval a už mám istú olympiádu. Dúfam, že na budúci týždeň v Ostrave na Zlatej tretre konečne budem môcť ukázať, čo vo mne naozaj je," uviedol pre agentúru SITA Jozef Repčík, ktorý sa stal dvanástym slovenským atlétom so splneným nominačným kritériom na OH 2008. Zverenec trénera Ivana Peťovského je celkovo 45. športovec, ktorý si vybojoval miesto v slovenskej výprave pre Peking. SITA