Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. decembra 2023

Osobnosťou roka sa podľa časopisu Forbes stal Ľudovít Ódor. Chcel som takú normálne nudnú vládu, vravíBývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska a expremiér úradníckej vlády Ľudovít Ódor sa podľa časopisu Forbes ...Zdieľať
64f863cf99622475627876 676x456 5.12.2023 (SITA.sk) - Bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska a expremiér úradníckej vlády Ľudovít Ódor sa podľa časopisu Forbes stal Osobnosťou roka 2023. Ako časopis informoval v tlačovej správe, dôvodom ocenenia je, že dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom.


„Chcel som priniesť trochu pokoja, ukázať, že sa dá vládnuť aj inak, že to nemusí byť o emóciách, nenávisti, 'atómovkách'. Chcel som teda takú normálne nudnú vládu,“ povedal v tejto súvislosti bývalý predseda vlády. Doplnil, že osobne bolo pre neho dôležité zanechať pre budúcich zvolených zástupcov ľudu manuál na ďalšie roky.

„V pár dôležitých oblastiach – v udržaní talentu na Slovensku, čerpaní eurofondov, ozdravení verejných financií – som chcel ukázať aspoň nejaký návod, ako sa posunúť, lebo to Slovensko potrebuje,“ dodal Ódor.


Minulý rok sa stal Osobnosťou roka podľa Forbesu podnikateľ Milan Dubec ako predstaviteľ všetkých, ktorí pomáhajú Ukrajine. Predtým si ocenenie odniesol zakladateľ svetovo úspešnej aplikácie sli.do Peter Komorník ako zástupca úspešných slovenských startupov, ktoré sa podarilo vybudovať a následne predať svetovým firmám. Forbes počas pandémie koronavírusu ocenil aj tucet osobností, ktoré kolektívne pomáhali krajine zvládnuť túto krízu.
Zdroj: SITA.sk - Osobnosťou roka sa podľa časopisu Forbes stal Ľudovít Ódor. Chcel som takú normálne nudnú vládu, vraví © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Umelá inteligencia, vojna na Ukrajine či v Izraeli boli témami rokovania medzi Pellegrinim a Sobotkom (foto)
<< predchádzajúci článok
Saxo Bank opäť šokuje svojimi šokujúcimi predpoveďami na rok 2024 Hovorí o konci cesty