Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. júna 2019

Osobu preliezajúcu cez vozne odstaveného vlaku zabil elektrický prúdMinulý týždeň zasiahol elektrický prúd v stanici Senec osobu preliezajúcu cez vozne odstaveného vlaku. Stalo sa tak po krátkom výpadku napájania trakčného ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Miroslava Cibulková
Bratislava 17. júna (TASR) - Minulý týždeň zasiahol elektrický prúd v stanici Senec osobu preliezajúcu cez vozne odstaveného vlaku. Stalo sa tak po krátkom výpadku napájania trakčného vedenia. "Neznáma osoba neoprávnene prechádzala cez koľaje a snažila sa preliezť cez vozne odstaveného vlaku," uviedol hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč. Doplnil, že osoba po zásahu prúdom zomrela.


ŽSR v 24. kalendárnom týždni neevidovali žiadnu zrážku civilnej osoby s vlakom. Opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

"V prípade uviaznutia vozidla na železničnom priecestí je potrebné zavolať integrovaný záchranný systém (IZS) na telefónne číslo 112 a nahlásiť jedinečné identifikačné číslo priecestia (JIČ), umiestnené na zadnej strane výstražníkov alebo dopravného značenia," pripomenul Lukáč. Dodal, že ak dôjde k zastaveniu vozidla na priecestí, spustí sa svetelná výstraha a zatvoria sa závory, treba spustené závory bez váhania preraziť, pretože o chvíľu vojde na priecestie vlak alebo iné koľajové vozidlo. Jeho hmotnosť býva niekoľko stoviek ton, brzdná dráha stovky metrov a rušňovodič nemá väčšinou žiadnu šancu pred prekážkou zastaviť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ekvádor povolil americkým vojenským lietadlám využívať Galapágy
<< predchádzajúci článok
Dunajská Streda bude hostiť profesionálnu cyklistickú súťaž

Osobu preliezajúcu cez vozne odstaveného vlaku zabil elektrický prúd - diskusné fórum čitateľov