Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. augusta 2006

OTP Bank kupuje najväčšiu čiernohorskú banku za 105 mil. eurMaďarská OTP Bank sa dohodla na kúpe najväčšej čiernohorskej banky Crnogorska Komercijalna Banka AD za 105 mil. eur. V hlavnom meste Čiernej Hory, Podgorici, podpísala OTP Bank zmluvu o kúpe ...Zdieľať

PODGORICA 30. augusta (WEBNOVINY) - Maďarská OTP Bank sa dohodla na kúpe najväčšej čiernohorskej banky Crnogorska Komercijalna Banka AD za 105 mil. eur. V hlavnom meste Čiernej Hory, Podgorici, podpísala OTP Bank zmluvu o kúpe stopercentného podielu v čiernohorskej banke od skupiny investorov, na základe ktorej získala 22 % akcií od The Netherlands Finance Investment Company FMO, ďalej 21,71 % akcií od German Investment and Development Company DEG a zvyšný podiel od niekoľkých miestnych spoločností a minoritných akcionárov. Ako vyhlásila OTP Bank, akvizíciu Crnogorskej Komercijalnej Banky by mala uzavrieť do konca tohto roka.

V Čiernej Hore so 620 tis. obyvateľmi má Crnogorska Komercijalna Banka 44-percentný podiel na trhu. Prostredníctvom 30 pobočiek poskytuje bankové služby 140 tis. klientov. Ku koncu roka 2005 mali jej likvidné aktíva hodnotu 303 mil. eur. Ako uviedla OTP Bank, akvizícia Crnogorskej Komercijalnej Banky je súčasťou jej expanzie na Balkán, pričom svoju pozornosť sústredí maďarská banka hlavne na poskytovanie úverov malým a stredným podnikom.

Maďarská OTP Bank je na Slovensku zastúpená prostredníctvom OTP Banky Slovensko a. s., v ktorej vlastní 97,23-percentný podiel. Ďalšími minoritnými vlastníkmi OTP Banky Slovensko sú drobní akcionári.

(1 EUR = 37,718 SKK)

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Annan žiada o okamžité prepustenie izraelských vojakov
<< predchádzajúci článok
Mazák odchádza z postu predsedu Ústavného súdu SR