Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2011

Pakistan a Afganistan chcú proti Talibanu bojovať spoločnePakistan a Afganistan plánujú vytvoriť spoločnú mierovú komisiu, ktorá by koordinovala boj proti islamským radikálom v oboch krajinách. Afganský prezident Hámid Karzaj ...Zdieľať
taliban Ilustračné fotoFoto: SITA/AP ISLAMABAD 11. júna (WEBNOVINY) - Pakistan a Afganistan plánujú vytvoriť spoločnú mierovú komisiu, ktorá by koordinovala boj proti islamským radikálom v oboch krajinách. Afganský prezident Hámid Karzaj príde podrobnosti plánu v sobotu prerokovať do Islamabadu, kde sa stretne s pakistanským premiérom Júsafom Razáom Gíláním. Obaja lídri by mali ešte v ten istý deň o svojich záveroch informovať aj verejnosť.

Najorganizovanejšou skupinou islamských radikálov v oblasti je militantné hnutie Taliban, ktoré pôsobí v oboch krajinách. Jeho vláda v Afganistane bola pritom jedným z hlavných dôvodov invázie Spojených štátov v krajine v roku 2001. Taliban sa však stáva čoraz väčším problémom aj pre Pakistan, kde mu pripisujú zodpovednosť za teroristické útoky, ktoré stáli život viac ako 4000 ľudí.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BRATISLAVA: Problémy so sčítaním mali aj v Novom Meste
<< predchádzajúci článok
Psychiatria má s liečbou koňmi výborné výsledky