Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2011

Venezuelský prezident Chávez sa podrobil operácii na KubeVenezuelský prezident Hugo Chávez v piatok absolvoval chirurgický zákrok na Kube, kde mu odstránili absces (hnisavé ložisko) v oblasti panvy. Informoval o tom ...Zdieľať
bez nazvu Venezuelský prezident Hugo ChávezFoto: SITA/AP HAVANA 11. júna (WEBNOVINY) - Venezuelský prezident Hugo Chávez v piatok absolvoval chirurgický zákrok na Kube, kde mu odstránili absces (hnisavé ložisko) v oblasti panvy. Informoval o tom venezuelský minister zahraničných vecí Nicolas Maduro, podľa ktorého je Chávez v dobrom zdravotnom stave a v priebehu niekoľkých dní by sa mal vrátiť do Caracasu. Ako uviedol pre štátnu televíznu sieť Venezolana de Televisión, operácia bola "bezodkladného" charakteru, dopadla však dobre a prezident sa momentálne zotavuje v spoločnosti príbuzných.

Chávez si minulý mesiac zranil koleno, čo ho donútilo odložiť plánovanú cestu do Brazílie, Ekvádoru a na Kubu. Na ostrov slobody nakoniec pricestoval v stredu, jeho stav sa však podľa Madura zhoršil natoľko, že ho kubánski lekári museli operovať. Kubánska štátna televízia uviedla, že Chávez sa počas návštevy stretol s prezidentom Raúlom Castrom ako aj jeho starším bratom Fidelom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezort diplomacie víta návrh na vstup Chorvátska do EÚ
<< predchádzajúci článok
V Trnave sa koná pivný pochod Trnavská trinástka