Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

08. novembra 2021

Palivová karta vám ušetrí peniaze aj starosti: Ako ju vybrať?Palivové karty uľahčujú mnohým vodičom každodenný život a prácu. Už dávno ale neslúžia iba k nákupu paliva. Mnohí poskytovatelia ponúkajú aj ďalšie výhody. Ako si vybrať palivovú kartu?Zdieľať
Palivová karta vám ušetrí peniaze aj starosti: Ako ju vybrať?

Zdroj: Unsplash.com

 

Palivové karty slúžia primárne k nákupu paliva, ale zaplatíte nimi napríklad aj niektoré potraviny. Svojim vzhľadom pripomínajú klasické platobné karty, ale nenechajte sa zmiasť.

Ako to funguje?

Palivová karta je prepojená s účtom poskytovateľa a na trhu nájdete karty predplatené alebo tie s odloženou splatnosťou.

Predplatené palivové karty fungujú tým spôsobom, že si na účet vložíte peniaze pred kúpou samotného paliva. Nakupovať a platiť s palivovou kartou potom môžete do výšky vloženej sumy.

Palivové karty s odloženou splatnosťou poskytujú väčší priestor v rámci platenia, pretože za palivo zaplatíte až na konci fakturačného obdobia. Nie je teda nutné vkladať peniaze na účet a myslieť na to, koľko z nej môžete čerpať, avšak niektoré karty s odloženou splatnosťou môžu mať nastavený limit maximálneho čerpania, teda koľko môžete za dané obdobie z účtu minúť.

Čo všetko s palivovou kartou kúpite?

Palivové karty dnes už neslúžia iba k nákupu paliva. Zaplatíte nimi napríklad aj za umývanie auta, parkovanie, opravy alebo mýto. Je ale potrebné si dopredu zistiť, čo všetko je možné palivovou kartou zaplatiť – rôzni poskytovatelia majú rôzne podmienky.

Palivové karty sú viazané na vybrané siete čerpacích staníc, preto si vyberajte svoju kartu tak, aby ste ju mohli uplatniť v sieti spoločnosti, ktorú využívate najviac.

Druhy palivových kariet – aká je pre vás tá najvhodnejšia?

Palivové karty vydávajú jednotlivé siete čerpacích staníc, s týmito tankovacími kartami získate individuálne ceny i možnosť ich využitia v zahraničí. Ďalším druhom sú tzv. univerzálne palivové karty, ktoré uplatníte na mnohých čerpacích staniciach, ale nemusia vždy platiť aj v zahraničí. Benefity spojené s palivovou kartou sa potom odvíjajú od poskytovateľa.

Výhody palivových kariet

Najväčšou výhodou palivových kariet je, že máte pod kontrolou výdavky za palivo, čo vám uľahčí spravovanie financií. Často sa s nimi spája tiež lepšia cena pohonných hmôt a ďalšie benefity. Navyše vás ochráni aj pred podvodnými transakciami, a to vďaka bezpečnostnej funkcii, ktorá zabraňuje zneužitiu karty.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
IMT Smile, Jana Kirschner a Para odštartujú v kostole Klarisiek koncertný projekt Offline Special Place
<< predchádzajúci článok
Vydražili veci z pozostalosti Amy Winehouse, milióny dolárov poputujú na konto nadácie