Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2020

Pandemický semafor je hotový, Krajčí ho chce verejnosti predstaviť po schválení vládouPandemický semafor má byť kombináciou Sulíkovho semaforu a toho, ktorý navrhovali odborníci rezortu zdravotníctva. V diskusnej relácii TV Markíza ...Zdieľať
29 676x451 13.12.2020  - Pandemický semafor má byť kombináciou Sulíkovho semaforu a toho, ktorý navrhovali odborníci rezortu zdravotníctva. V diskusnej relácii TV Markíza Na telo to uviedol minister zdravotníctPva Marek Krajčí (OĽaNO).


Automat by mal byť založený aj na regionálnom princípe, najmä v prípade lepších výsledkov v celej krajine. Minister by chcel celý mechanizmus postupov verejnosti predstaviť po tom, ako ho schváli vláda.

 

 

Deti by sa mohli vrátiť do škôl


„Tento semafor je teraz dopracovaný na základe všetkých ostatných údajov, ktoré máme, je vážnym spôsobom vylepšený a je to veľmi zaujímavý nástroj. Poznajú ho členovia Pandemickej komisie, poznajú ho ministerstvá a je to len záležitosť času, kedy ho predostrieme verejnosti,“ povedal Krajčí.


Cieľom semaforu bude, aby sa Slovensko ocitlo po skončení lockdownu v oranžovej zóne, ktorá by znamenala, že deti budú môcť chodiť do škôl bez testovania a prevádzkovatelia budú môcť otvoriť reštaurácie.

 

 

O lockdowne rozhodne vláda


Semafor by mal fungovať čiastočne aj na regionálnom princípe, najmä v prípade poklesu počtu nakazených v celej krajine. Prípadné uvoľňovanie opatrení bude podľa Krajčího závisieť od celkového počtu nakazených, reprodukčného čísla a počtu hospitalizovaných.

Zavedenie lockdownu odporučila v piatok 11. decembra Pandemická komisia. O tom, či bude lockdown zavedený a aké pravidlá budú počas neho platiť, musí rozhodnúť vláda.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pandemický semafor je hotový, Krajčí ho chce verejnosti predstaviť po schválení vládou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič dôveryhodnosťou klesá k Ficovi, ale dôvera ľudí v Sulíka stále rastie
<< predchádzajúci článok
Sulík dal za pravdu prezidentke Čaputovej, riadiť kroky štátu počas koronakrízy by mal manažér

Pandemický semafor je hotový, Krajčí ho chce verejnosti predstaviť po schválení vládou - diskusné fórum čitateľov