14. apríla 2013

Pánik zažil hviezdny zápas, Gáboríkov návrat do Minnestoy

Slovenský hokejista Richard Pánik odohral svoj bodovo najlepší zápas v zámorskej NHL, v sobotu na ľade Washingtonu strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Produktivita mladého ...

panik tampa WASHINGTON 14. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský hokejista Richard Pánik odohral svoj bodovo najlepší zápas v zámorskej NHL, v sobotu na ľade Washingtonu strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu.

Produktivita mladého Martinčana však Lightning nestačila, domáci Washington zvíťazil 6:5 po predĺžení. Capitals viedli 4:0 i 5:1, hostia do konca základnej hracej doby dokázali vyrovnať a zabezpečiť si tým aspoň bod.

O výsledku rozhodol v 63. min Mike Green a Lightning prehrali štvrtý zápas z ostatných piatich. Pánik má v premiérovej sezóne v profilige na svojom konte po štyri góly i asistencie. V sobotu odohral vyše 15 minút, domácu bránku ohrozil štyrikrát a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

"Potešil ma najmä prvý gól, po ňom sme začali hrať dobre. Škoda, že sme napokon nezvíťazili," povedal Pánik, ktorý nazbieral aj štyri plusové body. Capitals natiahli šnúru víťazstiev na sedem.

"Dostali sme dobrú lekciu. Verím, že v budúcnosti pri vysokom vedení neprestaneme hrať a neskomplikujeme si zápas," povedal kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý sa 27. gólom osamostatnil na čele tabuľky ligových kanonierov. Capitals sú naďalej lídrami Juhovýchodnej divízie. Útočník Washingtonu Mike Ribeiro dosiahol vďaka asistencii 600. bod kariéry v NHL.

V kanadskom derby dominovalo v úvode domáce Toronto, ktoré po troch góloch v prvých jedenástich minútach zápasu vyhnalo z bránky Montrealu Careyho Pricea. Peter Budaj bol už úspešnejší ako Kanaďan, ktorý zo štyroch striel inkasoval tri góly. Do konca duelu kryl Banskobystričan 22 pukov domácich a nezabránil pri prehre 1:5 ešte ďalším dvom gólom. Toronto malo v úvodnej tretine výbornú efektivitu, z piatich striel sa presadilo štyrikrát.

O postup do play-off tvrdo so svojimi tímami bojujú Andrej Sekera i Marián Gáborík. Sekerovo Buffalo zvíťazilo doma nad Philadelphiou tesne 1:0. Brankár Jhonas Enroth vychytal prvé čisté konto sezóny, o výsledku rozhodol v úvode tretej tretiny Christian Ehrhoff. Sekera bol s takmer 25 minútami najvyťaženejším mužom zápasu. Flyers prehrali štvrtý zápas v sérii, čo sa im naposledy prihodilo v období od 26. februára do 6. marca 2011.

Návrat Mariána Gáboríka do Minnesoty už v drese Columbusu bol víťazný, Blue Jackets sa priblížili k play-off triumfom 3:2 po samostatných nájazdoch. Gáborík nebodoval, na ľade strávil 21 minút a dosiahol dve plusky a tri strely na bránku. Fanúšikovia ho pri predzápasovom predstavovaní tímov vypískali a rovnako robili aj pri jeho dotykoch s pukom.

Diváci na mestskom derby v New Yorku videli len jediný gól, v 64. min ho strelil Dan Girardi z hosťujúcich Rangers. Ľubomír Višňovský v drese Islanders odkorčuľoval takmer 26 minút, brankára Henrika Lundqvista ohrozil trikrát. Švéd dosiahol prvý shutout v ročníku a celkovo 44. v kariére. Na nulu potreboval Lundqvist 29 zákrokov. "Toto víťazstvo hovorí veľa o charaktere nášho tímu," poznamenal Girardi po 31. góle v sedemročnej kariére v NHL. Rangers sú vo Východnej konferencii na 8. mieste s jednobodovým mankom na Islanders.

Carolina ukončila šnúru prehier na hodnote sedem zápasov, zdolala Boston 4:2. Bruins si ešte musia počkať na potvrdenie postupu do play-off. Zdeno Chára odohral vyše 23 minút a v prvej tretine sa pobil s Jayom Harrisonom. "Bolo neuveriteľné vidieť, ako Jay skočil po Chárovi, ktorý je jedným z najvyšších hráčov v lige," uviedol na adresu spoluhráča autor dvoch gólov Jiří Tlustý. Najlepší tím Východnej konferencie Pittsburgh zvíťazil na ľade Floridy 3:1. Domáci Tomáš Kopecký sa nepresadil žiadnou z dvoch striel. V kalifornskom derby vyslal Anaheim na bránku Los Angeles v prvej tretine len jednu strelu. Potom sa Ducks prebudili, ale na ľade Kings sa v ich drese presadil len Ryan Getzlaf a domáci po góloch Drewa Doughtyho a Mika Richardsa zvíťazili 2:1.

Boj o Albertu vyhralo Calgary 4:1, z ostatných štyroch zápasov uspelo tretíkrát. Oilers si skomplikovali piatou prehrou v rade boj o play-off. Tam smeruje Dallas, ktorý po sérii výmen a zbavení sa Jaromíra Jágra zvíťazil už piatykrát za sebou. Po triumfe 2:1 nad San Jose sú Stars na 8. mieste Západnej konferencie so 45 bodmi, rovnaký počet majú aj Detroit a Columbus, jedenásty Phoenix zaostáva o dva body. Jan Hejda z Colorada strelil prvý gól sezóny a 7,6 sekundy pred koncom rozhodol o víťazstve Avalanche nad Vancouverom 4:3. Colorado si poradilo s Canucks prvýkrát od 18. januára 2011. "Len som jednoducho privrel oči a vystrelil," priznal Hejda. Brankár Jean-Sebastien Giguere vychytal 250. víťazstvo kariéry a v historických štatistikách sa dostal na 45. miesto. Útočník Canucks Daniel Sedin nastúpil na 900. zápas v NHL.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo - Philadelphia 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 41. Ehrhoff (Porter, Ott)

Colorado - Vancouver 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Góly: 2. Landeskog, 43. McLeod (O´Reilly), 53. Parenteau (Duchene, B. Malone), 60. Hejda (D. Jones, Barrie) - 25. Lapierre (R. Kesler, Edler), 27. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 44. Garrison (Hamhuis, Ebbett)

Toronto - Montreal 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Bozak (Van Riemsdyk, P. Kessel), 9. Komarov (O´Byrne, J. McClement), 11. J. McClement (Kuľomin), 18. Phaneuf (Kadri, Gunnarsson), 25. P. Kessel (Van Riemsdyk, Franson) - 14. Drewiske (Gallagher, Desharnais)
Peter Budaj (Montreal) chytal od 11. min, mal 22 úspešných zákrokov

Washington - Tampa Bay 6:5 po predĺžení (3:0, 2:2, 0:3 - 1:0)
Góly: 14. Brouwer (Ribeiro, Ovečkin), 19. Hillen (Beagle, Oleksy), 20. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 23. Chimera (Perreault, Oleksy), 26. Fehr (Perreault), 63. M. Green (Ribeiro, Fehr) - 24. PÁNIK (Pyatt, Purcell), 39. St. Louis (Stamkos, Pouliot), 45. PÁNIK (Gudas, Aulie), 49. St. Louis (Hedman, Pyatt), 58. Purcell (Pyatt, PÁNIK)
Richarda Pánika (Tampa) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

New York Islanders - New York Rangers 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 64. Girardi (Brassard, Del Zotto)

Carolina - Boston 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 20. Skinner (Siomin, Faulk), 35. Tlustý (E. Staal, Gleason), 50. Corvo (M. Bergeron, Jordan Staal), 60. Tlustý (Jordan Staal, Siomin) - 7. Lucic (Bartkowski, Jágr), 38. Seguin (Ference)

Florida - Pittsburgh 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 25. Upshall (Skille, B. Campbell) - 15. Letang (Bennett, Morrow), 19. Morrow (Bennett, Vitale), 60. Morrow (Dupuis)

Minnesota - Columbus 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. Bouchard (B. Clark, Pominville), 57. Pominville (Parise, R. Suter) - 24. Prospal (Dubinsky, Prout), 27. Ťutin (Prospal, Dubinsky), rozhodujúci sam. nájazd Letestu

Dallas - San Jose 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Nystrom (Daley, Fiddler), 7. Chiasson (Ray Whitney, L. Eriksson) - 46. B. Burns (Galiardi, Gomez)

Edmonton - Calgary 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 2. Petrell (R. Jones, Horcoff) - 1. Backlund (Bärtschi, Brodie), 22. Wideman (T. Jackman, Brodie), 26. Bärtschi, 51. Reinhart (T. Jackman, Hudler)

Los Angeles - Anaheim 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 11. Doughty (T. Lewis, Stoll), 40. M. Richards (Doughty, Kopitar) - 24. Getzlaf

Informácie pochádzajú z webu NHL.com a agentúry AP.