28. novembra 2013

PAOK a Stoch postúpili do šestnásťfinále, Slovák nahrával na prvý gól

Futbalisti gréckeho PAOK Solún postúpili vo štvrtok do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2013/2014, keď vyhrali v Kazachstane na tráve Šachtaru Karagandy 2:0. Hostia sa dostali v súboji 5. ...

Bratislava 28. novembra (TASR) - Futbalisti gréckeho PAOK Solún postúpili vo štvrtok do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2013/2014, keď vyhrali v Kazachstane na tráve Šachtaru Karagandy 2:0. Hostia sa dostali v súboji 5. kola L-skupiny do vedenia v 54. minúte, keď si center Španiela Lucasa Pereza, ktorému adresoval prihrávku slovenský reprezentačný stredopoliar Miroslav Stoch, zrazil do vlastnej siete Aldin Džidič.

Hráč Sevilly Kevin Gameiro (vpredu) oslavuje so spoluhráčmi gól do bránky Estorilu Praia vo futbalovom zápase H-skupiny Európskej ligy FC Sevilla - GD Estoril Praia v Seville 28. novembra 2013. Foto: TASR/AP

Výhru Grékov spečatil v 90.+2 minúte Stelios Kitsiou. Stoch nastúpil v základnej zostave a na ihrisku bol do 78. minúty. V druhom zápase skupiny od 19.00 SEČ hostil AZ Alkmaar izraelský klub Maccabi Haifa, vyhral 2:0 a postúpil. V decembrovom poslednom 6. kole skupiny sa PAOK doma stretne s Alkmaarom.

Ďalším postupujúcim sa stal vo štvrtok ruský klub Anži Machačkala, ktorému stačila aj remíza 1:1 na domácom ihrisku so Šeriffom Tiraspoľ.

Český Slovan Liberec prehral doma s Freiburgom 1:2 a skomplikoval si postupovú situáciu. Na jar si v pohárovej Európe zahrá turecký Trabzonspor, ktorý vyhral doma 4:2 nad cyperským Apolonom Limassol, rovnako aj Genk, ktorý pokoril doma Dynamo Kyjev 3:1. Postúpil aj Olympique Lyon, ktorý zdolal doma Betis Sevillu 1:0, pričom hostia sa tiež kvalifikovali napriek prehre. Ďalej ide aj Lazio Rím, ktoré vyhralo 2:0 vo Varšave nad Legiou, v drese ktorej chytal celý Dušan Kuciak.

Na šestnásťfinále sa môžu pripravovať už aj premožiteľ Slovana Bratislava z 2. predkola Ligy majstrov bulharský Ludogorec Razgrad, FC Valencia, Rubin Kazaň, ACF Fiorentina, Dnepr Dnepropetrovsk, Tottenham Hotspur, Red Bull Salzburg a Esbjerg.