Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. augusta 2010

Paríž bude pokračovať v rušení ilegálnych kolónií



Francúzsko bude pokračovať v rušení ilegálnych rómskych kolónií a ich obyvateľov posielať späť do východnej Európy napriek širokej medzinárodnej kritike, povedal v stredu francúzsky ...



Zdieľať
francuzska policia Foto: SITA/AP PARÍŽ 25. augusta (WEBNOVINY) - Francúzsko bude pokračovať v rušení ilegálnych rómskych kolónií a ich obyvateľov posielať späť do východnej Európy napriek širokej medzinárodnej kritike, povedal v stredu francúzsky minister vnútra. Brice Hortefeux povedal, že Francúzsko postupuje podľa zákona, keď zrušilo viac ako 100 ilegálnych kolónií Rómov a vyviezlo ich zo svojho územia, čo vyvolalo kritiku poslancov z celého politického spektra ako aj európskych ľudskoprávnych organizácií.


Minister vnútra pre rozhlasovú stanicu RTL konštatoval, že kritika je "politicky motivovaná" a vylúčil podozrenie, že za rozhodnutím vyhostiť Rómov z krajiny sú rasistické predsudky. Podľa ministra zrušených bolo 117 táborov a 630 osôb vyhostili do vlasti, ďalších 300 bude nasledovať koncom mesiaca. Prezident Sarkozy, ktorý predsedal po návrate z dovolenky zasadnutiu vlády, vyzval svoj tím, aby sa "vyhol zbytočným kontroverziám".

Mnohí Rómovia vo Francúzsku pochádzajú z Rumunska, ktorého predstavitelia spochybňujú legálnosť ich vysťahovania. Sarkozy argumentuje, že kolónie Rómov sú zdrojom obchodovania s ľuďmi, zneužívania detí a prostitúcie a ich zrušenie je súčasťou boja proti kriminalite.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
BOSNA: Expolicajta zatkli pre podiel na Srebrenici
<< predchádzajúci článok
Nižňanský oceňuje Krajcerov postoj ku koncesiám

Paríž bude pokračovať v rušení ilegálnych kolónií - diskusné fórum čitateľov