15. septembra 2011

Paríž Saint Germain bez problémov zdolal Salzburg

Futbalisti francúzskeho klubu Paríž Saint Germain zvíťazili vo štvrtkovom podvečernom zápase Európskej ligy UEFA 2011/2012 nad Red Bull Salzburg 3:1 a sú lídrami F-skupiny. Na druhej ...

pariz PARÍŽ 15. septembra (WEBNOVINY) - Futbalisti francúzskeho klubu Paríž Saint Germain zvíťazili vo štvrtkovom podvečernom zápase Európskej ligy UEFA 2011/2012 nad Red Bull Salzburg 3:1 a sú lídrami F-skupiny.

Na druhej priečke sa aktuálne nachádza Athletic Bilbao, hráči španielskeho mužstva zdolali na bratislavských Pasienkoch domáci ŠK Slovan Bratislava 2:1.

V úvode sa v Paríži dvakrát dostali do dobrej príležitosti hostia, neuspel však Leitgeb a ani Leonardo Santiago, v 8. min sa nepresadil domáci Nené. V úvodnej pätnásťminútovke mohli otvoriť skóre obe mužstvá, no agilný Maierhofer z Red Bullu a krídelník PSG Ménez neotvorili gólový účet duelu.

ODPORÚČAME:

Slovan prehral s Athleticom Bilbao tesne 1:2

V 35. min odpískal taliansky hlavný arbiter Banti pokutový kop pre domácich, ktorý premenil brazílsky legionár Nené. Minútu pred koncom prvého polčasu zafungovala spolupráca Bodmera s Erdingom a prvý menovaný zvýšil náskok PSG už na dva góly.

Po zmene strán pokračovalo obojstranne atraktívne ofenzívne predstavenie s prevahou domácich. V 68. min zvýšil na 3:0 Ménez, letná posila Parížanov z AS Rím. V drese hostí, ktorých čestný zásah zaznamenal tri minúty pred koncom Sekagya, odohral celý duel člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie Dušan Švento.

Výsledok - štvrtok:

F-skupina:

Paríž Saint Germain (Fr.) - Red Bull Salzburg (Rak.) 3:1 (2:0)
Góly: 35. Nené (z pok. kopu), 44. Bodmer, 68. Ménez - 87. Sekagya, ŽK: 63. Bodmer - 28. Lindgren, 35. Schiemer, 51. Leitgeb, rozhodoval: Banti (Tal.)
Paríž Saint Germain: Douchez - Jallet, D. Lugano, Z. Camara, Armand - Bodmer (64. Kebano), Matuidi - Ménez (85. Ceara), Pastore, Nené - Erding (64. Gameiro)
Red Bull Salzburg: Gustafsson - Hierlander, Schiemer, Sekagya, Švento - Lindgren - Cziommer (46. Ulmer), Leonardo Santiago, Jantscher, Leitgeb (66. Alex Rafael) - Maierhofer (78. Wallner)