Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. marca 2023

Parlament odvolal poslanca Kristiána Čekovského z funkcie predsedu mediálneho výboruNezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Kristián Čekovský (Zdieľať
289356930_467494008519043_2860622190053600692_n 676x451 29.3.2023 (SITA.sk) - Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Kristián Čekovský (Demokrati) bol odvolaný z funkcie predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá.


Na hlasovaní sa zúčastnilo 128 poslancov. Za odvolanie hlasovalo 69 poslancov, proti bolo 47 a 12 poslancov sa zdržalo.

Neovláda rokovací poriadok


Navrhovatelia v návrhu na jeho odvolanie uviedli, že nespĺňa základné odborné ani osobnostné predpoklady pre výkon tejto funkcie.

"Do dnešného dňa neovláda rokovací poriadok a na základe toho zneužíva právomoci funkcie predsedu výboru," píše sa v návrhu, pod ktorým sú podpísaní poslanci Dušan Jarjabek (Smer-SD), Tomáš Taraba (nezaradený, Život – Národná strana), Ľubica Laššáková (nezaradená, Hlas-SD), Jana Vaľová (Smer-SD) a Stanislav Mizík (nezaradený, Kotlebovci – ĽSNS).

Na výbor poriadne nechodia


Kristián Čekovský vníma návrh na jeho odvolanie z funkcie ako iniciatívu opozičných poslancov, ktorí buď na výbory nechodia a ich absencie sú na úrovni 50 až 70 percent, alebo ak na rokovanie prídu, rôznymi spôsobmi ho narúšajú, kričia či skáču hosťom do rečí.

"Prekáža im, ak ich ako predseda výboru žiadam o slušné správanie hodné poslancov NR SR," uviedol Čekovský na utorkovej tlačovej besede.

Dodal, že navrhovateľom zároveň prekáža aj jeho snaha zlepšiť mediálne prostredie. "Svoj návrh podali v čase, keď náš výbor odsúdil verbálne ataky na novinárov," dodal.


Zdroj: SITA.sk - Parlament odvolal poslanca Kristiána Čekovského z funkcie predsedu mediálneho výboru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin uznal, že západné sankcie môžu mať na ruskú ekonomiku „skutočne negatívny vplyv“
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci plánujú jarnú protiofenzívu v niekoľkých oblastiach, nasadiť by už mali aj nemecké tanky Leopard