Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. augusta 2022

Parlament otvorí svoje brány na Deň Ústavy SR, návštevníci sa dostanú aj do priestorov Bratislavského hraduPredseda Národnej rady SR Boris Kollár pozýva verejnosť na Deň otvorených dverí NR SR, ktorý sa bude konať na Zdieľať
narodna rada sr 676x507 6.8.2022 (Webnoviny.sk) - Predseda Národnej rady SR Boris Kollár pozýva verejnosť na Deň otvorených dverí NR SR, ktorý sa bude konať na Deň Ústavy SR 1. septembra v areáli parlamentu a Bratislavského hradu. Ako ďalej informoval odbor komunikácie s verejnosťou Národnej rady SR, v budove parlamentu si návštevníci budú môcť prezrieť vstupný foyer či rokovaciu sálu.


Verejnosť bude mať tiež v tento deň voľný prístup aj do Bratislavského hradu, kde bude môcť navštíviť za bežných okolností verejne nesprístupnené reprezentačné priestory - Prijímaciu sálu, Veľkú rokovaciu sálu, Zrkadlovú sieň a Porcelánový kabinet, ktoré slúžia predovšetkým na prijímanie zahraničných ústavných činiteľov.

„Na Západnej terase Bratislavského hradu sa návštevníci budú môcť stretnúť so všetkými poslankyňami, poslancami a poslaneckými klubmi, pričom tam nájdu aj stanovištia poslancov a poslankýň, ktorí v súčasnosti nepôsobia v žiadnom poslaneckom klube," informovala NR SR.

Počas celého dňa bude zároveň v spolupráci s viacerými ministerstvami pripravený program - prehliadka vojenskej a policajnej techniky či rôzne ukážky našich obranných a záchranných zložiek. „Pre tých najmenších bude taktiež pripravený detský kútik," uviedol tlačový odbor.

Pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR bude zároveň v úvode Dňa otvorených dní za sprievodu sálv slávnostne vztýčená štátna vlajka SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Parlament otvorí svoje brány na Deň Ústavy SR, návštevníci sa dostanú aj do priestorov Bratislavského hradu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brendza zabojuje opäť o post primátora Stropkova, do volieb pôjde ako nezávislý kandidát
<< predchádzajúci článok
Ruské bombardovanie Dnipropetrovskej oblasti zničilo obytné budovy, niekoľkí ľudia sa zranili