10. júla 2012

Pavol Červenák prešiel v Stuttgarte cez prvé kolo

Slovenský tenista Pavol Červenák zvíťazil v utorňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup v nemeckom Stuttgarte (dotácia 410 175 eur, antuka) nad Ukrajincom ...

pavol cervenak STUTTGART 10. júla (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Pavol Červenák zvíťazil v utorňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup v nemeckom Stuttgarte (dotácia 410 175 eur, antuka) nad Ukrajincom Sergijom Stachovským za 111 minút 6:4, 4:6, 6:1.

Od 1. júla 25-ročný Bratislavčan Červenák, 206. vo svetovom rebríčku, vlani na tomto podujatí ako kvalifikant príjemne prekvapil prienikom do štvrťfinále hlavnej singlovej súťaže.

Teraz svoj úspech môže zopakovať, v osemfinálovom 2. kole si zmeria sily s víťazom neskoršieho utorňajšieho duelu Tommy Haas (Nem.-8) - Igor Andrejev (Rus.).

Červenák uštedril Stachovskému odvetu za vlaňajšiu prehru v Davisovom pohári a upravil vzájomnú bilanciu na 2:1 vo svoj prospech. V roku 2006 zdolal Ukrajinca na challengeri na tvrdom povrchu v hale v Bratislave 6:4, 7:6 (5), minulý rok v septembri na antuke takisto v Aegon aréne NTC podľahol 5:7, 2:6, 1:6.