Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2007

Pchjongjang schválil zavretie jadrového zariadenia v JongbjoneSeverná Kórea prijala plán úplného odstavenia jadrového zariadenia v Jongbjone, ktorý vypracovala skupina medzinárodných expertov pre jadrovú energiu. Informovala o tom v piatok čínska tlačová ...Zdieľať

PEKING 14. septembra (WEBNOVINY) - Severná Kórea prijala plán úplného odstavenia jadrového zariadenia v Jongbjone, ktorý vypracovala skupina medzinárodných expertov pre jadrovú energiu. Informovala o tom v piatok čínska tlačová agentúra Sin-Chua (Nová Čína). Experti zo Spojených štátov, Ruska a Číny odovzdali severokórejským predstaviteľom podrobný dokument v piatok po dvojdňovej inšpekcii v hlavnom jadrovom zariadení krajiny. Plán dostanú k dispozícii predstavitelia šiestich krajín, ktorí sa v Pekingu stretnú na ďalšom kole rozhovorov o jadrovom odzbrojení kórejského polostrova, uviedol Chu.

Severná Kórea na základe dohody z 13. februára už uzavrela kľúčový jadrový reaktor v Jongbjone. Výmenou za zastavenie nukleárneho programu dostane KĽDR energetickú pomoc a diplomatické výhody vrátane normalizácie diplomatických vzťahov s USA.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Manneken Pis mal dnes problémy s močením
<< predchádzajúci článok
Bieloruských vojakov odsúdili za špionáž pre Poľsko