Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. apríla 2019

Peru vyhlásilo na počesť exprezidenta Garcíu tri dni štátneho smútkuAlan García, archívna snímka.Zdieľať
Alan García, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Lima 18. apríla (TASR) - Peru v stredu vyhlásilo trojdňový štátny smútok na pamiatku zosnulého bývalého prezidenta Alana Garcíu. Informovala o tom agentúra DPA.


Nariadenie vlády súčasného prezidenta Martína Vizcarru vyhlásilo stredu, štvrtok a piatok za dni štátneho smútku. Vlajky budú na počesť zosnulého exprezidenta spustené na pol žrde. Vláda taktiež rozhodla, že García bude mať pohreb s poctami zodpovedajúcimi funkcii prezidenta.

Bývalý peruánsky prezident García zomrel v stredu v nemocnici, kam ho previezli po tom, ako sa vo svojom dome v peruánskej metropole Lima postrelil do hlavy. García sa do hlavy postrelil v stredu práve v čase, keď sa ho polícia chystala zatknúť v súvislosti s rozsiahlou korupčnou kauzou.

Podľa údajov agentúry AP bol na Garcíu vydaný zatykač v súvislosti s podozrením, že prijal nezákonnú platbu od brazílskeho stavebného koncernu Odebrecht. Exprezident prijatie takýchto peňazí popieral. García čelil vyšetrovaniu v prípade úplatkov, ktoré boli údajne vyplatené počas výstavby limského metra v rokoch 2006 - 2011, keď bol tento politik pri moci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kim Čong-un dohliadol na odpálenie nového typu taktickej strely
<< predchádzajúci článok
Sudánska armáda zatkla bratov zosadeného prezidenta Bašíra

Peru vyhlásilo na počesť exprezidenta Garcíu tri dni štátneho smútku - diskusné fórum čitateľov