23. októbra 2011

Peter Sagan na záver sezóny druhý v Španielsku

Slovenský cyklista Peter Sagan zakončil súťažnú sezónu 2011 druhým miestom na exhibičných pretekoch Critérium de Alcobenda v Madride. Dvadsaťjedenročný jazdec tímu Liquigas vyhral vyraďovaciu prvú ...

sagan MADRID 23. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan zakončil súťažnú sezónu 2011 druhým miestom na exhibičných pretekoch Critérium de Alcobenda v Madride. Dvadsaťjedenročný jazdec tímu Liquigas vyhral vyraďovaciu prvú časť, ale v kritériu prehral s domácim Juanom Josém Cobom i Talianom Alessandrom Petacchim a celkovo skončil druhý. Vďaka lepšej druhej časti pretekov sa z celkového víťazstva tešil Cobo. Tridsaťročný víťaz tohtoročnej Vuelty sa lúčil s dresom tímu Geox, ktorý po sezóne končí.

Preteky v Madride boli na pozvanie. Sagan chcel pôvodne zakončiť sezónu už pred dvoma týždňami po pretekoch Okolo Pekingu, ale napokon neodmietol ponuku od organizátorov zo Španielska. Pred odchodom na Pyrenejský polostrov sa zúčastnil na prezentácii Tour de France v Paríži.

Výsledky:
Konečné poradie: 1. Juan José Cobo (Šp.) Geox, 2. Peter Sagan (SR) Liquigas, 3. Alessandro Petacchi (Tal.) Lampre, 4. Beňat Intxausti (Šp.) Movistar, 5. José Joaquín Rojas (Šp.) Movistar