10. marca 2012

Peter Sagan víťazom 4. etapy na Tirreno - Adriatico

Slovenská cyklista Peter Sagan sa stal víťazom sobotňajšej štvrtej etapy na prestížnych pretekoch Pro Tour Tirreno - Adriatico. Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Liquigas-Cannondale dosiahol v 252 ...

sagan CHIETI 10. marca (WEBNOVINY) - Slovenská cyklista Peter Sagan sa stal víťazom sobotňajšej štvrtej etapy na prestížnych pretekoch Pro Tour Tirreno - Adriatico. Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Liquigas-Cannondale dosiahol v 252 km dlhej etape z Amélie do Chieti čas 7:24:50 h. Druhú priečku obsadil v kopcovitej etape Čech Roman Kreuziger z Astany a tretí skončil Saganov tímový kolega - taliansky reprezentant Vincenzo Nibali, obaja v rovnakom čase ako víťaz. Na podujatí štartuje aj druhý Slová - Peter Velits, jeho umiestnenie v 4. etape zatiaľ nie je známe.

Na čelo celkového poradia sa dostal Američan Christopher Horner, ktorý v sobotu skončil na piatej pozícii. V nedeľu je na programe 5. etapa, ktorá povedie z Martinsicura do Prati di Tivo a meria 196 km.

Výsledky - cyklistické preteky Tirreno - Adriatico:

4. etapa (Amélia - Chieti, 252 km): 1. PETER SAGAN (SR) Liquigas-Cannondale 7:24:50 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) Astana, 3. Vincenzo Nibali (Tal.) Liquigas-Cannondale, 4. Danilo Di Luca (Tal.) Acqua & Sapone, 5. Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan - všetci rovnaký čas ako víťaz, 6. Johnny Hoogerland (Hol.) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team +8 s.