10. septembra 2013

Petrohrad na víťaznej vlne, Barys v závere otočil duel s Lokomotivom

Ruský hokejista Iľja Kovaľčuk, archívne foto

Ruský hokejista Iľja Kovaľčuk, archívne foto Foto: TASR/AP
Moskva 10. septembra (TASR) - V úvodnom utorkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zvíťazili hráči Avangardu Omsk na domácom ľade nad Severstaľom Čerepovcom 4:3 po samostatných nájazdoch.

Domáci viedli v polovici duelu už 3:0, sľubný náskok však premrhali, keď dovolili hosťom v tretej tretine vyrovnať. O dvojbodovom triumfe Avangardu napokon rozhodol v nájazdoch Alexej Baďukov. V drese Omska sa predstavili aj dvaja slovenskí reprezentanti Ivan Baranka a Tomáš Záborský, bodovo sa však nepresadili.

Na víťaznej vlne sa v úvode sezóny nesú hokejisti SKA Petrohrad, na ľade Jugry Chanty-Mansijsk (5:1) vybojovali Kovaľčuk a spol. tretiu výhru v rade. Lokomotiv Jaroslavľ neudržal v Astane tesný náskok, hoci ešte štyri minúty pred treťou sirénou viedol 3:2, podľahol nakoniec kazašskému tímu 3:5.

Sumáre utorkových zápasov KHL:
Avangard Omsk - Severstaľ Čerepovec 4:3 pp a sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 1:0)
12. Perežogin, 18. Kuľaš, 28. Popov, rozhodujúci samostatný nájazd Baďukov - 39. Zemčenko, 44. Bušujev, 52. Klimenko

Jugra Chanty-Mansijsk - SKA Petrohrad 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
40. Šefer - 5. Červenka, 19. Thoresen, 30. Kovaľčuk, 31. Tichonov, 49. Makarov

Avtomobilist Jekaterinburg - Atlant Mytišči 3:2 pp a sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
30. Lepistö, 32. Toluzakov, rozhodujúci samostatný nájazd Lazarev - 4. Sanguinetti, 52. Koľcov

Barys Astana - Lokomotiv Jaroslavľ 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)
15. Rachmanov, 15. Boyd, 57. Rudenko, 57. Dawes, 60. Spiridonov - 7. M. Redlihs, 20. Vasiliev, 23. Černikov

KHL: Dinamo Minsk - HC Slovan Bratislava 2:0