01. októbra 2009

Piasecký v Dauhe šiesty vo finále na hrazde

Najlepší slovenský gymnasta súčasnosti Samuel Piasecký obsadil na Svetovom pohári (SP) elitnej A-kategórie v katarskej Dauhe v stredajšom finále na hrazde výborné 6. miesto, keď od rozhodcov dostal ...

DAUHA 1. októbra (WEBNOVINY) - Najlepší slovenský gymnasta súčasnosti Samuel Piasecký obsadil na Svetovom pohári (SP) elitnej A-kategórie v katarskej Dauhe v stredajšom finále na hrazde výborné 6. miesto, keď od rozhodcov dostal známku 14,525 bodu. Zvíťazil skvelý Slovinec Aljaž Pegan (15,750 b), druhý bol Holanďan Epke Zonderland (15,400) a tretí Guo Wej-jang z Číny (15,350). V ďalších dvoch disciplínach sa už Piasecký z kvalifikácie v nabitej konkurencii do finálového okteta nedostal: na bradlách skončil deviaty (14,300 b), v prostných ho klasifikovali na 23. priečke (12,100 b).

Dvadsaťštyriročného rodáka z Košíc a člena Slávie UK Bratislava však v Dauhe limitovalo bolestivé zranenie prsta pravej ruky. To utrpel ešte v Bratislave a musel preto nútene vynechať vystúpenie na koni s držadlami, kde mal v Katare tiež pôvodne štartovať. Napriek zdravotnému hendikepu dosiahol stredajším 6. miestom svoje druhé najlepšie umiestnenie v tomto roku v rámci A-kategórie SP, v máji bol druhý na bradlách v škótskom Glasgowe.

"Vzhľadom na zranenie, s akým do Kataru pricestoval, je Samov výsledok na hrazde i bradlách dobrý. V kvalifikácii na svojom najsilnejšom náradí - na bradlách, kde bol na aprílových majstrovstvách Európy v Miláne piaty, sa ledva držal. Vo finále na hrazde zacvičil až na nevydarený doskok veľmi solídnu zostavu a v porovnaní s kvalifikáciou si postavenie zlepšil o jedno miesto. S jeho celkovým vystúpením som spokojný," uviedol pre agentúru SITA reprezentačný tréner mužov SR Martin Zvalo, ktorý je aj Piaseckého osobným koučom.

Po desaťdňovom sústredení v chorvátskom Čakovci bol Svetový pohár v Dauhe pre Samuela Piaseckého záverečnou fázou prípravy pred blížiacimi sa 41. majstrovstvami sveta v Londýne, ktoré sa v tamojšej O2 Arene začnú v utorok 13. 10. a v britskej metropole potrvajú do nedele 18. októbra.

Najúspešnejšou krajinou sa na SP v Dauhe stalo Francúzsko s tromi prvenstvami (všetky dosiahli v mužskej kategórii, pozn.), Čína si pripísala dva triumfy, raz sa z primátu tešili Chorvátsko, Slovinsko, Švédsko, Nemecko a Poľsko.

Súhrn výsledkov finálových disciplín na Svetovom pohári elitnej A-kategórie v športovej gymnastike v katarskej Dauhe (28. - 30. 9. 2009):

MUŽI:
prostné: 1. Tomislav Markovič (Chorv.) 15,275 bodu, 2. Eleftherios Kosmidis (Gréc.) 15,125, 3. Thomas Bouhail (Fr.) 15,100,...v kvalifikácii: 23. Samuel Piasecký (SR) 12,100 - nepostúpil do finálovej osmičky
kôň s držadlami: 1. Cyril Tommasone (Fr.) 15,775, 2. Andrej Perevoznikov (Rus.) 15,075, 3. Sašo Bertoncelj (Slovin.) 15,050
kruhy: 1. Danny Pinheiro-Rodrigues (Fr.) 16,125, 2. Matteo Angioletti (Tal.) 15,525, 3. Eleftherios Petrounias (Gréc.) 15,375
preskok: 1. Thomas Bouhail (Fr.) 16,425 (prvý skok: 16,300, druhý skok: 16,550), 2. Jeffrey Wammes (Hol.) 16,125, 3. Tomi Tuuha (Fín.) 15,900
bradlá: 1. Dong Žen-dong (Čína) 15,850, 2. Yann Cucherat (Fr.) 15,775, 2. Guo Wej-jang (Čína) 15,475,...v kvalifikácii: 9. Samuel Piasecký (SR) 14,300 - nepostúpil do finále
hrazda: 1. Aljaž Pegan (Slovin.) 15,750, 2. Epke Zonderland (Hol.) 15,400, 3. Guo Wej-jang (Čína) 15,350,...6. Samuel Piasecký (SR) 14,525 (v kvalifikácii: 7. Piasecký 14,900)

ŽENY:
preskok: 1. Ida Jonssonová (Švéd.) 13,712 (prvý skok: 13,850, druhý skok: 13,575), 2. Tjasa Kyselefová (Slovin.) 13,525, 3. Tijana Tkalcecová (Chorv.) 13,475
bradlá: 1. Anja Brinkerová (Nem.) 14,625, 2. Pauline Morelová (Fr.) 14,125, 3. Marie-Sophie Hindermannová (Nem.) 13,975
kladina: 1. Hu Ju-hong (Čína) 14,400, 2. Tina Ercegová (Chorv.) 13,925, 3. Vasiliki Millousiová (Gréc.) 13,900
prostné: 1. Marta Pihanová-Kuleszová (Poľ.) 13,900, 2. Tina Ercegová (Chorv.) 13,675, 3. Adela Šajnová (Slovin.) 13,600