19. februára 2010

Piatkové výsledky 46. kola Slovnaft extraligy

Slovnaft extraliga, 46. kolo:

Jiří Heš a pod ním Jaroslav Jabrocký v zápase 46. kola Slovnaft hokejovej extraligy medzi MHK 32 Liptovský Mikuláš a MHC Martin.

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) - Slovnaft extraliga, 46. kolo:

HK Noves okná Spišská Nová Ves - HC K-Cero Nitra 3:4 po samost. nájazdoch (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Ďaloga (Macejka), 44. Smotrila (L. Jurík, Macejka), 58. Ďaloga (L. Jurík, Smotrila) - 14. S. Saliji (M. Slovák, König), 16. Podstavek (T. Chrenko, E. Čaládi), 58. S. Saliji (M. Slovák, König), rozhod. sam. májazd M. Kováčik
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Ďurkech (Nitra) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Snášel, Smrek, 1167 divákov

Spišská Nová Ves: Štefl (od 20. Polc) - Ďaloga, Harabin, A. Mrena, Hančák, Petruk, M. Školiak - Smotrila, Macejka, S. Pavličko - Leskovjanský, L. Jurík, Holečko - Vartovník, Farkašovský, Prokop - Lemešani, Heizer, Hübler
Nitra: M. Laco - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Rais, M. Novák, Jass - Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi - S. Saliji, M. Slovák, M. Kováčik - H. Ručkay, Štefanka, Kmeč - Gráčik, Šinkovič, Románek

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom tóne. Obe mužstvá zvádzali boj o stredné pásmo. Na hokejky sa vkrádala nepresnosť a nervozita. Prvú lepšiu akciu predviedli Spišiaci v 5. min, no Prokopova samostatná akcia skončila u brankára hostí. Hráči spod Zobora nezobrali toto prvé spišské varovanie vážne a domáci už o minútu viedli. Macejka milimetrovou prihrávkou nahral do jazdy Ďalogovi a ten svoj brejk ukončil gólovo. Odpoveď Nitry prišla v 14. min v presilovej hre. Vlkovu strelu ešte zastavila žŕdka, následný tlak však Spišiaci už neustáli a Saliji vyrovnal. O dve minúty už hostia viedli. Peknú akciu elitného nitrianskeho útoku zakončil presne Podstavek. Na konci 19. minúty mohol na rozdiel dvoch gólov upraviť Románek, ale Štefl v domácej bráne vytiahol čarovný zákrok. Spišiaci vstúpili do druhej tretiny s novým brankárom i ambíciou otočiť stav stretnutia. V 23. min sa domáci ocitli v sérii šancí, puk si však cestu do Lacovej svätyne nenašiel. Hokej postupne naberal na obrátkach, ale šance na oboch stranách likvidovali pozorní gólmani. Potil sa hlavne Laco v bránke Nitry, keď musel postupne vyriešiť samostatné nájazdy Macejku či Ďalogu. V 31. min sa rútil na Laca osamotený Jurík, v rozhodujúcom okamihu však zlomil hokejku. Tri minúty pred koncom druhej tretiny mali zverenci Jána Faitha dvadsaťjedensekundovú výhodu o dvoch hráčov, následnú dvojminútovú presilovku piatich na štyroch. Strely Harabina či Hančáka však spoľahlivý Laco pochytal, a tak sa druhá tretina skončila bez gólu.
Úvod tretej časti patril domácim, ktorí v 44. min Smotrilom vyrovnali. V 51. min zvonila po Románkovej strele na domácej bránke žŕdka. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času mali Spišiaci výhodu presilovky a v čase 57:01 Ďaloga bombou strhol vedenie na domácu stranu. Z následného protiútoku hosťujúcich však Saliji vyrovnal a poslal zápas do predĺženia. To víťaza neurčilo a rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy. V nich boli úspešní Nitrania a zo Spiša si odviezli dva body.

Hlasy:
Ján Faith (tréner Spišskej Novej Vsi): "Hráme pod obrovským psychickým tlakom, z ktorého vyplývajú hrubé chyby. Pri treťom góle urobil chybu skúsený hráč a toto zaváhanie nás stálo víťazstvo. Naším cieľom do konca súťaže je aspoň skončiť pred Liptovským Mikulášom."
Peter Oremus (tréner Nitry): "Dve tretiny sme mali zápas pod kontrolou. V tej záverečnej sme po chybách obrancov inkasovali a duel sme museli ratovať až v závere. Teší ma, že máme dva body a že si domov odnášame víťazstvo."

HK ŠKP Poprad - HC Košice 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Góly: 8. Marcel Haščák, 15. P. Segľa, 39. Lapšanský (I. Rataj, P. Segľa) - 13. Rudolf Huna (Andrašovský, M. Grman), 22. Andrašovský (S. Gron), 39. Šeda (Rud. Huna, Dravecký), 55. Tomík (S. Gron)
Vylúčení: 9:11 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Rudý - Valach, Tornay, 2795 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, M. Žemba, M. Segľa, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Juraj Faith, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Lapšanský - Marcel Haščák, Svitana, V. Žemba
Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Huba, Deyl, Šeda, M. Grman, Slimák, M. Gajdoš, Homer - Tomík, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - Dravecký, Šachl, Vorel - M. Baláž, Jenčík, Juraj Sýkora

Od úvodu sa hral obojstranne kvalitný hokej. Oba tímy dobre korčuľovali a akcie sa striedali z jednej strany na druhú. Úvodný gól padol takmer z ničoho, keď Marcel Haščák strelou z diaľky šokoval Hudáčka v bránke hostí - 1:0. Odpoveď oceliarov nenechala na seba dlho čakať a cestičku do Šimonovičovej svätyne si puk našiel v presilovej hre z hokejky Rudolfa Hunu. Domáci však odpovedali rovnakou mincou. Najskôr síce bombe Škoviru chýbal gólový punc, ale po Šechného príklepe doťukol puk do bránky spred bránkoviska P. Segľa a dostal Poprad znovu do vedenia. Hneď v úvode prostrednej časti sa dostali hostia do prečíslenia, ktoré na vyrovnanie využil presnou strelou Andrašovský. Sľubné gólové predstavenie sa však v ďalšom priebehu zastavilo, keď na ľade pribudlo nervozity a hráčom na účet pribúdali len početné vylúčenia. Pekné hokejové momenty v podobe gólov prišli až v závere tretiny. Najskôr v 39. minúte využil jednu z presiloviek Košičanov Šeda, avšak už o 23 sekúnd kontroval na druhej strane Lapšanský a bolo opäť vyrovnané. Taktický súboj v záverečnej časti bol nerozhodný až do 55. minúty. Počas popradskej presilovky sa dostala do úniku dvojica Košičanov a Tomík lišiacky prekabátil Šimonoviča. V 58. minúte Popradčania počas presilovky odvolali brankára, ale ani viac ako dvojminútová power-play im vyrovnávajúci gól už nepriniesla.

Hlasy:
Vladimír Klinga (tréner Popradu): "Videli sme kvalitný a dramatický zápas. Počas celého stretnutia sme sa snažili o útočný nátlakový hokej. Aj keď sme si vytvorili strelecké príležitosti, súper trpezlivo vyčkával a v našej presilovke rozhodol. Chlapci bojovali až do konca a nie je im čo vyčítať."
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Išli sme do Popradu s určitým taktickým zámerom, ktorý sa nám darilo počas celého stretnutia dodržiavať. Z miery nás nevyviedol ani prvý lacný gól. Až na jednu presilovku sa nám podarilo ubrániť všetkým početným výhodám súpera a sami sme dali v oslabení víťazný gól."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MHC Martin 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 32. Mikula (Kumstát, Tomášek), 37. Václav Novák (Moravec, M. Bartánus) - 26. Appel (L. Říha, I. Dornič), 38. Trokan (Beran, Jabrocký), 44. I. Dornič (L. Říha)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše: Pozník (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Korba, Bednár, 1720 divákov

L. Mikuláš: Fikrt - Heš, D. Devečka, Kumstát, M. Varga, J. Mocek, Petran, M. Bača - Tomášek, D. Moravec, V. Novák - Mikula, Pohanka, M. Bartánus - Mahdalík, Kuric, Roháč - M. Oravec
Martin: Dzubina - J. Polák, Velebný, Pozník, I. Ďatelinka, Brcko, Drgoň, Dvořák, Matejka - Trokan, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Važan, Zeliska, Galamboš - Šugár

Obidve mužstvá nastúpili na stretnutie oslabené. Pre Liptákov to bol veľmi dôležitý zápas z hľadiska boja o záchranu. Už v 2. min musel predviesť svoje umenie Fiktrt a z protiútoku Dzubina taktiež podržal svojich spoluhráčov. Hra bola od začiatku vyrovnaná, Liptáci boli predsa len o čosi aktívnejší, ale svoje šance nedokázali premeniť. Prvý gól padol až v 26. min, keď Appel celkom nečakane dostal Martinčanov do vedenia a tento gól ultmli snahu Liptákov. Ich trápenie ukončil mladý Mikula, keď v 32. min vyrovnal a o minútu mohol opäť skórovať. Keď v 37. min dostal Novák domácich do vedenia. O 30 sekúnd bolo vyrovnané, keď Trokan svojím gólom vyrovnal na 2:2. V 42. min mali hráči MHk 32 stopercentnú šancu, ale Mikula neuspel. Potom domáci brankár Fikrt podržal svoje mužstvo, no v 44. min nestačil na strelu Dorniča a hostia sa opäť ujali vedenia. Od tohto momentu sa hralo prtakticky na jednu bránku, ale Liptáci neboli schopní skórovať ani do prázdnej svätyne. Martinčania si vďaka víťazstvu 3:2 vybojovali tri body.

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Liptovského Mikuláša): "Pod dojmom dôležitosti zápasu sme začali veľmi nervózne, svoje šance sme nedokázali premeniť, ale aj tak sme v polovici stretnutia išli do vedenia. Škoda, že sme hneď vzápätí inkasovali vyrovnávajúci gól. V závere zápasu sme mali veľký tlak, ale žiaľ bez efektu."
Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): "Na obidvoch stranách bola absencia viacerých chorých a zranených hráčov. Domáci začali dosť nervózne, čo je pochopiteľné, ale dokázali otočiť skóre. V nervóznom stretnutí sme však aj my otočili výsledok a v závere duelu nás podržal brankár Dzubina."

HK Orange 20 - MsHK Garmin Žilina 4:6 (0:0, 2:6, 2:0)
Góly: 24. Šišovský (Mlynarovič, Takáč), 32. Jaborník (Vandas), 50. Šimčák (Cingel, Peško), 53. Čajkovský (Jokeľ, Kadura), 50. Šimčák (Cingel, Peško), 53. Čajkovský (Jokeľ, Kadura) - 23. Pleva (Turoň, Koložváry), 24. Vala (Rúfus, Krajči), 25. Turoň (Koložváry), 27. Kolarz (V. Nemec, M. Gálik), 35. Vala (Krajči, Palovčík), 38. V. Nemec (M. Kokavec)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - M. Orolín, Brath, 408 divákov

Orange 20: Bačikovský (27. Pék) - L. Kozák, Jaborník, Marinčin, Šiška, Staňo, Čajkovský, Šeliga, Cingel - Jokeľ, Andrej Šťastný, Vandas - Šišovský, Mlynarovič, Takáč - Sobota, Kovaľ, Kadura - Šimčák, Peško, Mikes
Žilina: Hála - Turoň, Hriňa, Rúfus, Nádašdi, Kolarz, Horák, Ftorek, Škuta - Škoda, Hreus, Kropáč - Krajči, Palovčík, Vala - V. Nemec, M. Gálik, M. Kokavec - Drevenák, Koložváry, Pleva

V 13. min domáci takmer inkasovali počas vlastného oslabenia. Bačikovský sa musel dvakrát vyznamenať, keď najprv Jaborník nastrelil padajúceho Žilinčana a do brejku sa dostali Krajči s Hreusom, ale neuspeli. Následné zlé striedanie Orange 20 nepotrestal Kropáč. V 23. min Turoň strieľal od modrej, Bačikovský aj napriek zakrytému výhľadu jeho strelu vyrazil, ale z následnej dorážky sa Pleva nemýlil - 0:1. Domáci potrebovali na vyrovnanie iba dvadsať sekúnd. V spleti pred Hálovou bránkou sa najlepšie zorientoval Šišovský - 1:1. O ďalších štyridsaťjeden sekúnd Rúfusovu vyrazenú strelu poslal za chrbát Bačikovského z dorážky Vala. Strelecké preteky pokračovali už o minútu, keď Koložváry popri mantineli nabil Turoňovi, ktorý využil to, že domáci brankár absolútne nič nevidel - 1:3. Ďalší gól padol v 27. min, keď si Gálik s Nemcom vymenili puk v útočnom pásme, Nemec prihral na modrú Kolarzovi, ktorého strelu pred Bačikovským ešte tečoval jeden z domácich obrancov. Do domácej bránky sa postavil Pék. V 32. min si Jaborník nakorčuľoval medzi kruhy a odkiaľ trafil pravý horný roh Hálovej bránky (2:4). V 35. min Žiline výraznou mierou pomohol čiarový rozhodca Orolín, ktorý sa nestihol uhnúť Jaborníkovi, a ten neodpálil puk. Následne sa dostali do prečíslenia Krajči s Valom a bolo 5:2 pre hostí. V 38. min Jaborník prišiel o puk na modrej a žilinskú akciu gólovo zakončil Nemec.
V 50. min Cingel našiel z rohu klziska pred bránkou voľného Šimčáka, ktorý z prvej prekonal Hálu (3:6). V 53. min sa Čajkovský dostal na modrej k odrazenému puku, dlho nepremýšľal, vypálil a vymietol ľavý horný roh žilinskej bránky. Bol to jeho premiérový zásah v extralige. Skúsenejší hostia si už víťazstvo 6:4 vziať nenechali.

Hlasy:
Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): "O osude zápasu sa rozhodlo v druhej časti. Prvú a tretiu tretinu môžeme hodnotiť veľmi pozitívne, tie boli z našej strany vynikajúce. V tretej sme súpera pritlačili, prinútili sme ho robiť chyby, dali sme dva góly. Škoda, že sme v druhej tretine, keď nás začal súper viac napádať, zagresívnil hru, kopili chyby. Šesťkrát inkasovať počas jednej dvadsaťminútovky je príliš veľa. Na niektorých chlapcov môžeme byť hrdí a niektoré veci musíme riešiť individuálne."
Anton Tomko (tréner Žiliny): "Išli sme do Púchova so zámerom získať tri body, cieľ sme splnili. Prvá tretina bola v znamení toho, že sme sa dostávali do prečíslenia, no žiaľ šance sme nepremenili. Po prvej tretine sme v kabíne zvýšili hlas. Druhá tretina nám vyšla a rozhodla o zápase."

HC'05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 29. Ľ. Sabol (P. Frühauf), 34. Pardavý, 57. Ján Sýkora - 29. B. Jánoš (M. Hlavačka, Jarábek), 35. B. Jánoš (Tybor), 60. Paroulek (Tybor, Hlavačka), rozhodujúci sam. nájazd Tybor
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Konc - Horínek, Tvrdoň, 1616 divákov

B. Bystrica: Vojtek - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vizváry, Bambúch, Vantroba, Paľov, Bauer - Tománek, Ľ. Sabol, Pardavý - Padělek, M. Hlinka, M. Dian - Ján Sýkora, Češík, Kútny - T. Sýkora, Liščák, Drotár
Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Martin Chovan, M. Hlavačka, Jarábek - Paroulek, B. Jánoš,Tybor - Hašek, A. Kollár, Gašparovič - Šimíček, O. Ďuriš, M. Filo - Radulay, Klíma, Dubec

Pod Urpínom hrali domáci hokejisti kombinačne, mali viac z hry, ale hostia držali krok s favoritom, i keď sa rozstrieľali až v druhej dvadsaťminútovke. V prvej tretine nevideli diváci veľa gólových príležitostí, za zmienku stojí šanca Hlinku v 5. min, keď sa pred úplne voľným trenčianskym brankárom nepresadil. Veľká výhoda sa črtala pre domácich v 15. min, štyria Banskobystričania vlietli do útočného pásma na jedného Trenčana, ale Bauer sa so strelou ukvapil. Dukla pohrozila v závere tretiny v oslabení. Jánoš našiel na útočnej modrej Hašeka, ktorý sa dostal pred brankára Vojteka, ale neprekonal ho. Najväčšiu šancu mal na začiatku druhej tretiny Češík, v oslabení sa dostal k vyrazenému puku, išiel sám na Hiadlovského, ale neuspel. Nečakaný úder prišiel v 29. min, keď hosťujúci Hlavačka spoza vlastnej bránky uvoľnil Jánoša, ktorý sólo efektne premenil a poslal puk pod hornú žŕdku. Stav 0:1 dlho nevydržal, pretože už o dvadsať sekúnd zužitkoval Frühaufovu prihrávku v ľavom kruhu Sabol - 1:1. Trenčiansky gólman potom vyrobil v presilovke fatálnu chybu. Spoza bránky prihral priamo Pardavému, ktorý nemal problém poslať puk v 34. min do prázdnej svätyne Dukly. O pár sekúnd neskôr Hlinka v tom istom oslabení poslal do sóla Padělka, ale puk si nenašiel cestu do bránky hostí. Vzápätí prišiel trest. Trenčania presilovku využili a po Tyborovej prihrávke prekonal Vojteka z pravej strany z troch metrov už druhýkrát Jánoš. Banskobystričania mohli ísť do vedenia v 37. min, ale vyloženú šancu nepremenil pri ľavej žŕdke Češík.
Na začiatku tretej tretiny mieril Hašek len do konštrukcie. Šance si vytvárali obe mužstvá, ale z gólu sa tešili domáci. V 57. min si Ján Sýkora nakorčuľoval do dobrej pozície a prekonal Hiadlovského. Hosťom vyšla power-play, keď 35 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sa pri pravej žŕdke presadil Paroulek. V predĺžení oba tímy nevyužili presilovky, rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil v tretej sérii hosťujúci Tybor.

Hlasy:
Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): "Odohrali sme veľmi zlé stretnutie. Od začiatku nám chýbal pohyb a dôraz. Trápili sme sa v rozohrávke, komplikovane sme riešili prechod zo stredného pásma. Dôraz chýbal aj v zakončení, ťažko sa mi to hodnotí. Chcel by som sa ospravedlniť divákom za zlý výkon. Som z toho smutný, ale musíme ísť ďalej. Ďakujem divákom, že prišli a zostali v tom trápení s nami."
Jozef Daňo (asistent trénera Trenčín): "My sme cestovali do Banskej Bystrice s cieľom získať nejaký bodík, čo sa nám podarilo. Nechceli sme hrať otvorený hokej. Poučili sme sa z posledného zápasu, a tak sme stavili na dobrú obranu, čo sa nám aj vyšlo. V predĺžení to už bol vabank. Sme radi, že sme získali dva body po samostatných nájazdoch, pre nás je každý bod dôležitý.