12. októbra 2016

Piešťanské Čajky si skupinovú fázu nezahrajú, proti bol Pécs

Na snímke s loptou Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky) počas odvetného zápasu predkola o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára 2016 - 2017 Piešťanské Čajky - PEAC-Pécs. Piešťany, 12. októbra 2016

Na snímke s loptou Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky) počas odvetného zápasu predkola o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára 2016 - 2017 Piešťanské Čajky – PEAC-Pécs. Piešťany, 12. októbra 2016 Foto: TASR/Martin Palkovič
Piešťany 12. októbra (TASR) - Basketbalistky Piešťanských Čajok sa lúčia s Európskym pohárom FIBA 2016/2017 už v predkole, keď v domácom stretnutí podľahli maďarskému PEAC-Pécs 64:78. V súčte dvojzápasu im chýbalo k postupu do skupinovej fázy päť bodov.

Piešťany mali úvod ako zo zlého sna, súperkám dovolili sériu desiatich bodov v rade. Po oddychovom čase zlepšili svoj výkon, keď v priebehu dvoch minút dokázali stiahnuť manko na rozdiel jediného bodu. Pécs si počas prvej štvrtiny držal menší náskok, ale nakoniec bolo skóre po desiatich minútach vyrovnané - 20:20. V druhej perióde to bol hlavne festival nepremenených šancí na oboch stranách, na každý bod sa hráčky nadreli. Hostky opäť dokázali zlepšiť svoju hru a po prvom polčase napokon viedli 34:28.

Čajkám nevyšiel úvod tretej štvrtiny podľa predstáv, Pécs odskočil sériou deviatich bodov už na 15-bodový rozdiel (28:43). Zverenkyne trénera Martina Pospíšila sa snažili sťahovať z vysokého manka, do konca tretej štvrtiny ukrojili len štyri body - 44:55. S veľkým nasadením vykročili domáce hráčky aj do záverečnej 10-minútovky, šesť minút pred koncom opäť ožili ich postupové šance, keď stiahli na jednociferný rozdiel. Pécs však premenil kľúčové strely, čím rozhodol o osude stretnutia. Brownová mohla byť v závere stretnutia hrdinkou, ale jej trojkový pokus desať sekúnd pred koncom nepadol do koša.

Európsky pohár FIBA 2016/2017 - predkolo, 2. zápas:

Piešťanské Čajky - PEAC-Pécs 64:78 (28:34)

/prvý zápas 74:64 - PEAC-Pécs postúpil do skupinovej fázy/

zostavy:

Piešťany: Oliverová 16, Páleniková 13, Handyová 9, Oroszová 8, Brownová 4 (Slamová 12, Dudášová 2, Mikulášiková 0)

Pécs: Kusterová a Raksányiová po 13, Mandičová 12, Zeleová 10, Licskaiová 3 (Fűrészová 11, Juhászová a Šikšniute po 8, Szűcsová 0)

TH: 23/19 - 24/22, fauly: 22 - 25, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Calik (Poľ.), Sljivic (Rak.), Ivanovičová (Srb.).
štvrtiny: 20:20, 8:14, 16:21, 20:23
.

Na snímke fanúšikovia tímu Piešťanské Čajky počas odvetného zápasu predkola o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára 2016 - 2017 Piešťanské Čajky – PEAC-Pécs. Piešťany, 12. októbra 2016 Foto: TASR/Martin Palkovič

Na snímke zľava Monique Oliverová (Piešťanské Čajky), Zsófia Licskaiová a Jessica Kusterová (obe PEAC-Pécs) počas odvetného zápasu predkola o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára 2016 - 2017 Piešťanské Čajky – PEAC-Pécs Foto: TASR/Martin Palkovič

Na snímke tréner tímu PEAC-Pécs Boris Maljkovič počas odvetného zápasu predkola o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára 2016 - 2017 Piešťanské Čajky – PEAC-Pécs. Piešťany, 12. októbra 2016 Foto: TASR/Martin Palkovič

Na snímke s loptou Eglé Šikšniuteová (PEAC-Pécs) počas odvetného zápasu predkola o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára 2016 - 2017 Piešťanské Čajky – PEAC-Pécs. Piešťany, 12. októbra 2016 Foto: TASR/Martin Palkovič