29. novembra 2012

Piešťany rozhodli o výhre nad Orange 20 v poslednej tretine

Výsledok zápasu najvyššej slovenskej hokejovej ligy medzi ŠHK 37 Piešťany a HK Orange 20. ŠHK 37 Piešťany - HK Orange 20 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) Góly: 56. H. Ručkay (V. Nemec, ...

hokej BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) - Výsledok zápasu najvyššej slovenskej hokejovej ligy medzi ŠHK 37 Piešťany a HK Orange 20.

ŠHK 37 Piešťany - HK Orange 20 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 56. H. Ručkay (V. Nemec, R. Filip), 57. Haring (Peško) - 17. M. Pospíšil (B. Mráz, A. Bíreš)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, 1263 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, R. Filip, Škadra, K. Grman, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Lisoň, V. Nemec, S. Saliji
HK Orange 20: A. Nagy - Korím, Rusina, Nechala, Buri, M. Pospíšil, Luža, Valjent, E. Bagin - R. Mráz, Rapáč, B. Mráz - D. Hudec, A. Bíreš, Matis - Uhrík, V. Fekiač, M. Hinďoš - A. Lipovský, Boltun, Bezúch

I. tretina

V Piešťanoch sa od začiatku hral nezáživný hokej. Domáci sa trápili najmä v koncovke a na hosťoch bola vidieť väčšia chuť do hry.

Mladíci dosiahli vedúci gól stretnutia v 17. min, keď presilovú hru zužitkoval Pospíšil.

Šancu na vyrovnanie mali domáci hráči o dve minúty neskôr, Samir Saliji však váhal dovtedy, pokiaľ ho neodzbrojili hosťujúci obrancovia.

II. tretina

Aj v priebehu druhého dejstva si šance utvárali najmä hráči reprezentačnej "dvadsiatky", Tomeka však neprekonali Matis ani Uhrík.

V 26. min z protiútoku zahrozili domáci, no Mišura po prihrávke od Henricha Ručkaya netrafil prázdnu Nagyovu bránku.

Piešťanci nevyužili ani dve po sebe nasledujúce presilové hry, počas ktorých nevyvinuli potrebnú aktivitu. V 33. min mohol vyrovnať Stupka, z dobrej pozície však trafil iba brankára hostí.

III. tretina

Do tretej časti hry vstúpili domáci snaživejšie, strelecky sa im však stále nedarilo.

V 50. min hosťujúci Korím nedovolene zastavil Henricha Ručkaya, rozhodca nariadil trestné strieľanie, ale sám faulovaný hráč ho nepremenil.

Domáci boli aktívnejší, strely Peška a Melichárka však Nagy zneškodnil. Domácim sa podarilo vyrovnať v 56. min zásluhou Henricha Ručkaya. O minútu neskôr už domáci viedli, keď Peškovu prihrávku v oslabení využil Haring. Záver stretnutia bol nervózny a sprevádzali ho viaceré šarvátky, favorizovaní hráči Piešťan však ustrážili tesné víťazstvo.

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po štvrtkovom zápase 26. kola:

10. MsHK DOXXbet Žilina 26 7 0 0 1 3 15 69:94 25
-----------------------------------------------------------------------------------
HK Orange 20 18 2 0 0 0 0 16 31:80 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).