03. decembra 2014

Plavec Klobučník vyrovnal v Dauhe rekord, ide do semifinále

Tomáš Klobučník na majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v katarskej Dauhe (3. - 7. decembra) splnil prvý čiastkový cieľ, ktorým bol postup zo stredajších rozplavieb do semifinále ...

klobucnik DAUHA 3. decembra (WEBNOVINY) - Tomáš Klobučník na majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v katarskej Dauhe (3. - 7. decembra) splnil prvý čiastkový cieľ, ktorým bol postup zo stredajších rozplavieb do semifinále prsiarskej stovky.

Dvadsaťštyriročný zverenec Dirka Langeho časom 57,75 s vyrovnal vlastný slovenský rekord z ME v Herningu 2013, čo v Dauhe stačilo na 9. miesto. Prvú priečku obsadil Brit Adam Peaty za 57,02 s.

Semifinálová šestnástka plavcov bude o postup do osemčlenného finále bojovať v stredu podvečer. Marek Botík v nej chýba, v rozplavbe dohmatol za 59,49 s a klasifikovali ho na 31. pozícii, utvoril si však osobné maximum.

Znakárka Karolína Hájková zvládla dauhaskú stovku za 1:01,40 min a skončila na 46. priečke. Národný rekord v tejto disciplíne 1:00,29 drží od roku 1999 Martina Moravcová.