21. októbra 2012

Plavec Nagy obsadil v Berline senzačne tretie miesto

Reprezentant Richard Nagy obsadil v nedeľu 3. priečku na 1500 m voľný spôsob na pretekoch plaveckého Svetového pohára FINA v Berlíne časom 14:58,91 min, ktorým prekonal vlastný národný rekord ...

richard nagy BERLÍN 21. októbra (WEBNOVINY) - Reprezentant Richard Nagy obsadil v nedeľu 3. priečku na 1500 m voľný spôsob na pretekoch plaveckého Svetového pohára FINA v Berlíne časom 14:58,91 min, ktorým prekonal vlastný národný rekord 15:13,88 z vlaňajšieho európskeho šampionátu v poľskom Štetíne.

Pretekár J&T Bratislava v nemeckej metropole predtým v sobotu až dvakrát zlepšil slovenské maximum na 400 m voľný spôsob - v rozplavbách dohmatol za 3:47,83, vo finále, kde obsadil 4. priečku, zvládol túto trať za 3:47,23.

"Je to fantázia," komentoval výsledky svojho zverenca pre agentúru SITA Nagyov tréner Gabriel Baran a pokračoval: "Rišo štartoval druhýkrát v kariére na pretekoch Svetového pohára a hneď získal tretiu priečku. Hoci sa v lete napokon neprebojoval na olympijské hry do Londýna, s výnimkou týždňa oddychu neprestal trénovať. A sústredenie na Malorke bolo preňho motivujúce, v tom čase sa tam pripravoval slávny Austrálčan Ian Thorpe. Rišo má všetko pred sebou, zvláda tréningové superdávky."

Mladý vytrvalec Nagy mal pôvodne štartovať na tretích pretekoch SP už v Štokholme, ale napokon odriekol svoju účasť a predstavil sa až na piatom podujatí v rámci seriálu v Berlíne.

"Dnes sa to ukazuje ako dobré rozhodnutie - v súvislosti s prípravou, tréningom a cestovaním. Nepotrebovali sme štartovať vo Švédsku, aby tam zaplával čas okolo 15:20 min," doplnil Baran, ktorého Richard Nagy v sobotu potešil štvrtým miestom na štvorstovke.

"Ale na tú má ešte čas, je mladý, táto disciplína je skôr pre 'väčších' chlapov - napríklad ako je Biedermann," dodal Gabriel Baran. Skvelý 26-ročný Nemec Paul Biedermann, víťaz sobotňajšieho finále krauliarskej štvorstovky, je vysoký 193 cm a váži 93 kg.

Tomáš Klobučník v nedeľňajšom finále prsiarskej stovky dohmatol ako siedmy časom 1:00,24. Dvadsaťdvaročný topoľčiansky rodák obsadil predtým v sobotu na dvojnásobnej trati 4. priečku.