27. februára 2014

Po 1. kole obrovského slalomu juniorov je na čele Bassinová

Slovenská juniorská reprezentantka Petra Vlhová (vľavo) a reprezentantka v kategóriin žien Veronika Velez-Zuzulová (vpravo) sa rozprávajú v cieli prvého kola obrovského slalomu žien na Majstrovstvách sveta juniorov v alpskom lyžovaní ...

Slovenská juniorská reprezentantka Petra Vlhová (vľavo) a reprezentantka v kategóriin žien Veronika Velez-Zuzulová (vpravo) sa rozprávajú v cieli prvého kola obrovského slalomu žien na Majstrovstvách sveta juniorov v alpskom lyžovaní v Jasnej Foto: FOTO TASR - Dušan Hein
Jasná 27. februára (TASR) - Talianska pretekárka Marta Bassinová sa usadila na čele po prvom kole obrovského slalomu žien na MS juniorov v alpskom lyžovaní. Najlepšia zo Sloveniek Petra Vlhová figurovala priebežne na 16. priečke.

Prvé kolo obrovského slalomu v Jasnej poznačila hustá hmla v úvode trate. S jej nástrahami sa najlepšie vyrovnala Talianka Bassinová, o 31 stotín horší čas dosiahla jej krajanka Karolina Pichlerová, treťou najlepšou v 1. kole bola Rakúšanka Rosina Schneebergerová.

Zo slovenských pretekárok bola najrýchlejšia účastníčka ZOH v Soči Petra Vlhová. Tá stratila na Talianku 2,98 sekundy, čo jej po prvom kole stačilo na 16. priečku. Na 59. mieste figurovala Katarína Miklošová (+9,04), o jednu priečku nižšie bola Simona Sobeková (+10,02). Eva Trajčíková stratila na víťazku 12,95 sekundy (64. miesto) a Laura Prieložná prvé kolo nedokončila. Zo 111 prihlásených pretekárok náročné prvé kolo nedokončilo až 38, Nemka Marina Wallnerová neštartovala.

Vlhová, ktorá štartovala ako 39. v poradí, hodnotila 1. kolo pozitívne. "Myslela som si však, že trať bude jemnejšia, boli v nej viaceré ryhy. Som preto rada, že sa jazdí na dve kolá. V druhom ešte budem môcť zabojovať o lepšie umiestnenie. Bolo to náročné aj v tom, že hore pri štarte bola hustá hmla a vidno len jednu či dve bránky. Zároveň je to tam aj dosť rovné a je to skôr o tom, kto sa ako pustí. V hmle sa jazdí opatrnejšie. Ja som však chcela ísť čo najrýchlejšie a hoci som spravila nejaké chyby, myslím si, že to bolo dobré," poznamenala 18-ročná lyžiarka po svojej úvodnej jazde štvrtkového programu. Druhé kolo sa začína o 13:00.