Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2021

Po celoplošnom testovaní pokračuje bez obmedzení aj výroba v Pivovare ŠarišVýroba v závode Pivovaru Šariš vo Veľkom Šariši (okres Prešov) pokračuje aj po celoplošnom skríningovom testovaní na ...Zdieľať
04_mfn8829 676x451 27.1.2021 (Webnoviny.sk) - Výroba v závode Pivovaru Šariš vo Veľkom Šariši (okres Prešov) pokračuje aj po celoplošnom skríningovom testovaní na ochorenie COVID-19 bez obmedzení.


Z vyše 150 zamestnancov skončili v povinnej karanténe dvaja, a to pre potvrdené ochorenie v ich domácnostiach. Viacerí pracovníci pritom využili možnosť otestovať sa priamo v závode pivovaru.

Testovanie v závode


Ako informoval obchodný riaditeľ a podpredseda predstavenstva spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko Martin Grygařík, pivovar vo Veľkom Šariši v pondelok 25. januára v rámci celoplošného skríningu poskytol zamestnancom možnosť dať sa otestovať priamo vo svojich priestoroch.

Otestovať sa mohli aj zamestnanci našej spoločnosti nachádzajúci sa v čase testovania v blízkom okolí. Aby sme predišli čakaniu v radoch, testovanie prebiehalo podľa presne stanoveného harmonogramu a každé stredisko malo vyhradený presný čas testovania. Možnosť skríningu v pivovare využilo takmer 60 ľudí, u nikoho nebol zaznamenaný pozitívny výsledok,“ skonštatoval Grygařík.

Výroba pokračuje


Ostatní zamestnanci podľa neho využili možnosti otestovať sa na mobilných odberných miestach v okrese alebo absolvovali PCR testovanie po vlastnej línii.

Pre potvrdené ochorenie skončili v karanténe z vyše 150 ľudí zamestnaných v závode len dvaja pracovníci.

Vzhľadom na aktuálne čísla pokračuje výroba naďalej bez komplikácií. Nezaznamenali sme žiadne problémy ani v rámci logistiky. Prísun surovín potrebných k našej výrobe funguje bez prerušenia. Zároveň aj dodávky našich produktov v segmente obchodov sú plynulé,“ uviedol obchodný riaditeľ.

Komplexný krízový scenár


Zároveň pripomenul, že pivovar už počas prvej vlny pripravil komplexný krízový scenár pre prípad, že by počty zamestnancov, u ktorých bude potvrdený koronavírus, boli vysoké.

Ešte v marci sme prijali sprísnené hygienické opatrenia, aby sme riziko šírenia nákazy eliminovali čo najviac. Som rád, že prísna hygiena a dodržiavanie pravidiel našimi zamestnancami nám umožňujú už dlhé mesiace udržiavať riziko nákazy vo výrobe v minimálnych číslach,“ zhodnotil Grygařík.


Zdroj: Webnoviny.sk - Po celoplošnom testovaní pokračuje bez obmedzení aj výroba v Pivovare Šariš © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská sporiteľňa spúšťa digitálnu novinku Payme: Za kávu či obed zaplatíte aj pomocou správy v čete
<< predchádzajúci článok
Tisíce Poliakov protestovali proti takmer úplnému zákazu interrupcií

Po celoplošnom testovaní pokračuje bez obmedzení aj výroba v Pivovare Šariš - diskusné fórum čitateľov