19. mája 2007

Po dve slovenské lode do A aj B-finále

Na pretekoch 2. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Szegede si v pretekoch na 500 m vybojovali dve slovenské lode postup do A-finále a rovnaký počet bude štartovať aj v B-finále. V boji o ...

SZEGED 19. mája (WEBNOVINY) - Na pretekoch 2. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v Szegede si v pretekoch na 500 m vybojovali dve slovenské lode postup do A-finále a rovnaký počet bude štartovať aj v B-finále. V boji o celkové prvenstvo sa predstavia mužský štvorkajak s posádkou Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr, ktorý zvíťazil v rozjazde a tým si vybojoval priame nasadenie do A-finále, a ženský dvojkajak Ivana Kmeťová, Martina Kohlová, ktorý po triumfe v rozjazde zvíťazil aj v semifinále. V B-finále, teda o celkové 10. až 18. miesto, budú štartovať dvojkanoe Ľubomír Hagara, Daniel Biksadský a mužský dvojkajak Róbert Erban, Andrej Wiebauer. Finálové jazdy sa v Szegede začínajú o 15.00 h.