Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. novembra 2012

Počas štrajku učiteľov budú mať deti o program postaranéV hlavnom meste dnes pre štrajk učiteľov funguje päť centier voľného času (CVČ), kde môžu rodičia umiestniť svoje školopovinné deti. Ako informoval hovorca bratislavského ...Zdieľať
skola BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) – V hlavnom meste dnes pre štrajk učiteľov funguje päť centier voľného času (CVČ), kde môžu rodičia umiestniť svoje školopovinné deti.


Ako informoval hovorca bratislavského primátora Ľubomír Andrassy, zatiaľ v nich majú desať detí, kapacitu však majú 200 miest. Rodičia môžu stále svoje deti do centier priviesť, otvorené sú od 8:00 do 16:00.

Najviac detí je umiestnených v CVČ v Starom Meste na Štefánikovej ulici. V Krasňanoch zatiaľ nemajú žiadneho školáka. Za umiestnenie dieťaťa rodičia neplatia nič, zaplatia len poplatok za teplý obed. Centrá stravu zabezpečujú v školských jedálňach, ktoré nie sú zapojené do štrajku.

V Bratislave zriadili aj mestský krízový štáb, ktorý bude monitorovať situáciu počas štrajku v celom meste. Samospráva tiež otvorila pre deti zamestnancov hlavného mesta dielňu v budove magistrátu na Primaciálnom námestí. Zatiaľ ju využili dvaja zamestnanci.

Hlavné mesto má v správe 12 základných umeleckých škôl, do štrajku sa zapája šesť z nich.


V Poprade majú kontaktné body

Mesto Poprad počas štrajku pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl v snahe pomôcť rodičom detí materských škôl a žiakov základných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti zriadilo počas štrajku kontaktné body pre rodičov, ktorí nemajú možnosť inak si zabezpečiť starostlivosť o deti. Kontaktné body sa postarajú o dozor a alternatívny program pre deti a žiakov.

Pre deti materských škôl je to Materská škola na Ulici mládeže. Na stravu v tejto materskej škole je potrebné nahlásiť dieťa najneskôr v podnelok. Pre žiakov prvého stupňa je kontaktným miestom Základná škola s materskou školou na Dostojevského ulici v Poprade.

Pre žiakov je zabezpečená činnosť v školskom klube s obmedzenou kapacitou 60 detí od 7:30 do 15:00. Deti nemajú zabezpečené stravovanie. Žiaci 1. až 3. ročníka môžu prísť aj do Centra voľného času na Ulici mládeže v Poprade. V tomto centre je kapacita 50 detí a môžu tam byť do 12:00. Ani tieto deti nemajú zabezpečené stravovanie.

Tento režim prevádzky platí len na pondelok 26. novembra, mesto Poprad bude reagovať na aktuálnu situáciu. Ostatné informácie nájdu rodičia na internetových stránkach jednotlivých škôl a školských zariadení, ako aj na vstupných dverách do škôl, informovalo mesto Poprad.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Slovensko od pondelka ovládne štrajk učiteľov (26. 11. 2012)
 Rodičia, ktorí pre štrajk ostanú doma, môžu žiadať o peniaze (25. 11. 2012)
 Máme legitímne právo povedať nula, odkázal premiér (25. 11. 2012)
 Neurážajte učiteľov, vyzvala SDKÚ členov vlády (25. 11. 2012)
 Takto budú štrajkovať učitelia v regiónoch (24. 11. 2012)
 Právo na štrajk má každý, riaditeľov škôl odvolať nemôžu (23. 11. 2012)
 Rodičia v Trnave by sa mali pripraviť na štvordňový štrajk (22. 11. 2012)nasledujúci článok >>
S Tesco mobile si môžete rozbaliť vianočné balíčky už dnes
<< predchádzajúci článok
Renault chce vyrábať autá v Číne