Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. októbra 2007

Počet návštevníkov v Bratislave sa zvýšil o 4 percentáOd januára do júna navštívilo Bratislavu viac ako 324-tisíc ľudí. Počet návštevníkov hlavného mesta sa tak v prvom polroku tohto roka oproti vlaňajšku zvýšil o približne štyri percentá. ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) - Od januára do júna navštívilo Bratislavu viac ako 324-tisíc ľudí. Počet návštevníkov hlavného mesta sa tak v prvom polroku tohto roka oproti vlaňajšku zvýšil o približne štyri percentá. Zvýšil sa predovšetkým počet domácich návštevníkov. Počas šiestich mesiacov si hlavné mesto pozrelo viac ako 118-tisíc ľudí z rôznych kútov Slovenska, čo predstavuje nárast o 13 percent. Naopak, znížil sa počet zahraničných návštevníkov. Bratislavu si pozrelo v danom období takmer 206-tisíc cudzincov, čo predstavuje pokles o takmer tri percentá. Bratislava pritom zníženie počtu zahraničných turistov zaznamenala po prvýkrát od roku 2004.

Zároveň klesol počet návštevníkov, ktorí v Bratislave prenocovali - domácich o 0,06 percenta, zahraničných o 4,1 percenta. Oficiálne štatistické výsledky sa však rozchádzajú s údajmi, ktoré eviduje magistrát na základe výberu dane za prenocovanie. Podľa týchto údajov sa uskutočnilo o 13 percent viac prenocovaní v prvom polroku tohto roka, ako v rovnakom období roka 2006.

Návštevníci majú stále záujem o prehliadky historického centra a blízkeho okolia, napríklad Devína či Malokarpatskej vínnej cesty. Oproti predchádzajúcej letnej sezóne sa zvýšil počet organizovaných skupín, na strane druhej mierne poklesol počet individuálnych hostí. Pribúdajú však turisti s "batohmi", ktorí cestujú za poznaním a dobrodružstvom.

Zvýšil sa počet hostí napríklad zo Španielska, Portugalska, Írska, Ruska či škandinávskych krajín. Počet návštevníkov z týchto krajín však nedokázal výraznejšie prekryť prepad návštevnosti z rozhodujúcich zdrojových trhov. Faktorom, ktorý ovplyvňuje návštevnosť nášho hlavného mesta, je aj dopravná dostupnosť Bratislavy, najmä nedostatočné letecké spojenia.

Informácie uverejnil magistrát Bratislavy na svojej oficiálnej internetovej stránke.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minútou ticha si uctili obete Černovskej tragédie
<< predchádzajúci článok
V nedeľu si pospíme dlhšie

Počet návštevníkov v Bratislave sa zvýšil o 4 percentá - diskusné fórum čitateľov