Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. mája 2006

Počet obetí zemetrasenia v Indonézii vzrástol na 6 234Počet obetí sobotňajšieho silného zemetrasenia v Indonézii vzrástol na 6 234, oznámilo tamojšie ministerstvo sociálnych vecí. Predošlá štatistika uvádzala 5 850 mŕtvych a najmenej 20 000 ...Zdieľať

BANTUL 31. mája (WN/SITA/AP) - Počet obetí sobotňajšieho silného zemetrasenia v Indonézii vzrástol na 6 234, oznámilo tamojšie ministerstvo sociálnych vecí. Predošlá štatistika uvádzala 5 850 mŕtvych a najmenej 20 000 zranených. Ďalších 647 000 obyvateľov muselo opustiť svoje domovy, keďže otrasy zničili vyše 135 000 domov. Približne tretina z nich žije v provizórnych podmienkach pri cestách alebo na poliach, ostatní sa ubytovali u príbuzných alebo v dočasných príbytkoch.

Prioritou humanitárnej pomoci zostáva zásobovanie pitnou vodou a základnými potravinami, na čo bude podľa Svetového potravinového programu počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov potrebných asi 5 miliónov dolárov. Ďalšou prioritou je výstavba poľných nemocníc a zásobovanie liekmi, keďže miestne nemocnice sú preplnené.

FOTO: SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemocnice v oblasti zemetrasenia v Indonézii sú preplnené
<< predchádzajúci článok
Ariel Šaron údajne opakovane otvoril oči

Počet obetí zemetrasenia v Indonézii vzrástol na 6 234 - diskusné fórum čitateľov