Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

15. februára 2019

Pod Mount Everestom sa hromadil odpad, turisti dostali od Číny zákazČína zatvorila základný tábor na svojej strane Mount Everestu pre návštevníkov, ktorí nemajú výstupové povolenie. Úrady pristúpili k tomuto nezvyčajnému kroku pre problém s hromadiacim sa ...Zdieľať
tibet 676x451 PEKING 15. februára  - Čína zatvorila základný tábor na svojej strane Mount Everestu pre návštevníkov, ktorí nemajú výstupové povolenie. Úrady pristúpili k tomuto nezvyčajnému kroku pre problém s hromadiacim sa odpadom.


Zákaz pre bežných turistov znamená, že môžu ísť iba po kláštor Rongbuk nachádzajúci sa trochu nižšie pod základným táborom, ktorý leží vo výške 5 200 metrov nad morom.

Väčšina ľudí navštevuje Mount Everest z nepálskej strany, avšak v posledných rokoch stále stúpa aj počet návštevníkov na čínskej strane. Čínsky základný tábor, ktorý sa nachádza v Tibete, je obľúbený, pretože je prístupný autom, zatiaľ čo do nepálskeho tábora sa dá dostať až po takmer dvojtýždňovom výstupe. Informácie podchádzajú z webstránky www.bbc.com.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pod Mount Everestom sa hromadil odpad, turisti dostali od Číny zákaz © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neandertálci lovili a chovali holuby už pred 67 tisíc rokmi? Navštívte región Horná Nitra-Bojnice a zistite viac...
<< predchádzajúci článok
Korben Dallas vydajú album Bazén a vycestujú na turné

Pod Mount Everestom sa hromadil odpad, turisti dostali od Číny zákaz - diskusné fórum čitateľov