Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

29. novembra 2010

Pod Tatrami zatiaľ nemuseli vyhlásiť mimoriadnu situáciuV obvode Poprad, do ktorého patria okresy Poprad a Levoča, zatiaľ nebolo potrebné vyhlasovať mimoriadnu situáciu. Agentúru SITA o tom informoval prednosta Obvodného úradu Milan Baran po dnešnom ...Zdieľať
snehchorvatsko Foto: SITA/APPOPRAD 29. novembra (SITA) – V obvode Poprad, do ktorého patria okresy Poprad a Levoča, zatiaľ nebolo potrebné vyhlasovať mimoriadnu situáciu. Agentúru SITA o tom informoval prednosta Obvodného úradu Milan Baran po dnešnom riadnom zasadnutí krízového štábu obvodu Poprad. „Riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja nepožiadal o vyhlásenie mimoriadnej situácie,“ uviedol. Na cestách v Prešovskom kraji bol vyhlásený len prvý kalamitný stupeň. Cestári tak môžu sťahovať techniku do postihnutých oblastí aj z iných regiónov.


Podľa riaditeľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade Rastislava Polakoviča bol problém na území oboch okresov. „Najväčšie problémy nastali na ceste I/18 v úseku Spišský Štvrtok – Klčov, kde sa skrižovalo viacero kamiónov,“ uviedol Polakovič. Cesta bola v ranných hodinách neprejazdná. Problémy následne nastali aj na obchádzkových trasách, ktoré viedli po cestách nižších tried. „Túto situáciu sa podarilo zvládnuť. Problémy sú na cestách II. a III. triedy, kde bude zásah neskôr,“ dodal Polakovič.

Po výdatnom snežení v podtatranskom regióne, keď v Poprade napadlo 30 až 40 cm snehu zasahovali aj popradskí hasiči. „Väčšinou to bola technická pomoc, čiže uviaznuté vozidlá či zablokovaná cesta,“ uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade Ondrej Šproch. Popradskí hasiči odstraňovali z cesty aj jeden spadnutý strom v popradskej mestskej časti Kvetnica. Hasiči sú po dnešnej noci pripravení na zimné zásahy. „Máme nahodené reťaze, ak by sa náhodou situácia ešte zhoršila,“ dodal Šproch.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smer-SD bude v Trnave presadzovať svoj program
<< predchádzajúci článok
Kastingy na 16. ročník Miss Slovensko štartujú v pondelok